Vertikální lezec
Vertikální horolezec, čili stimulátor lezení, je vysoká konstrukce se dvěma pohyblivými madly a schůdky, které po uvedení do pohybu napodobují vertikální lezení. Úkolem uživatele je provádět střídavé pohyby nahoru a dolů, čímž zapojí různé svalové skupiny včetně svalů nohou, paží, zádových a břišních svalů. Existují 3 typy tréninku, které můžete na vertikálním lezci provádět. Jde o intervalové, vytrvalostní a silové.
Cvičení na lezeckém trenažéru přináší mnoho výhod. Výhody tohoto zařízení jsou:
- Možnost komplexního tréninku, tedy cviky na vertikálním lezci jsou všestranné a zapojují mnoho svalových skupin zároveň. Proto je dobrým vybavením pro trénink celého těla, přinášející mimořádné výsledky v krátkém čase.
- Rychlé spalování kalorií jako vertikální šplhadlo. Díky kardio tréninku je jedním z nejlepších zařízení na spalování kalorií. Je to skvělá volba pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo si váhu udržet.
- Bezpečný pro klouby. I přes intenzivní trénink je vertikální lezec bezpečný pro klouby, což z něj dělá dobrou volbu pro lidi všech věkových kategorií a je vhodný i pro ty, kteří mají problémy s koleny nebo kyčlemi.
- Možnost provádění různých typů tréninku díky širokým možnostem provádění různých typů tréninku si každý může přizpůsobit vhodný typ cvičení podle sebe.
Cvičení na vertikálním lezci
- Postavte se na plošiny a rukama uchopte pohyblivé rukojeti. Začněte dělat lezecké pohyby. Udržujte přitom správné držení těla, udržujte rovnováhu a snažte se provádět pohyby plynule a plně kontrolovaně, vědomě přitom zapojujte svaly. Vyhněte se nadměrnému používání síly paží a místo toho zapojujete hlavně nohy a boky.
- Lezení bez použití rukou. Postavte se na plošiny a uchopte statická madla rukama. Začněte dělat lezecké pohyby. Udržujte přitom správné držení těla, udržujte rovnováhu a snažte se provádět pohyby plynule a plně kontrolovaně, vědomě u toho zapojujte svaly. Vyhněte se nadměrnému používání síly paží a místo toho zapojte nohy a boky.