Úskalí rychlé módy
Módní průmysl na nás doslova chrlí oblečení. Už to nejsou pouze kolekce ke čtyřem ročním sezónám. Nové oblečení v nich najdete de facto každý týden. Obchody však takové kvantum oděvů není ani schopno vyprodat. Takové chování má však negativní dopad na přírodu.
O rychlé módě
Většina těchto módních kousků je totiž vyrobena z polyesteru a syntetiky. Je jí tam 60-70% a podle všeho do budoucna bude tohle číslo ještě narůstat. Jejich stinnou stránkou je vylučování je spojeno s vylučováním mikroplastů do vody a to i té pitné. Doposud je přitom neumíme nikterak filtrovat. Vedle plastů vylučují i další toxické chemikálie, k nimž patří i barvy. Valná většina z nich je navíc vyrobena z geneticky modifikované bavlny. Nemuselo se na ně používat tolik pesticidů, jenže jde o zmutované rostliny, které jsou tolerantní vůči běžným pesticidům. Na ni pak musí být použity ještě toxičtější a škodlivější chemikálie.
Recyklace není vždy možná
Klamání módních společností o ekologickém přístupu. Řada těchto společností chce své zákazníky přesvědčit o tom, že se chovají ekologicky, není tomu tak. Klamou tím jen zákazníky. Recyklace se týká tak jednoho kusu z dvě stě. Recyklovat se dá pouze kvalitní materiál. A ten v tomhle případě není. Takže nakonec skončí ve spalovně, a to i potom, co ho odhodíte do kontejneru na textil.
Nakupování v sekáčích je alibistické
Řada lidí se snaží na veřejnost působit jako eko, vždyť nakupují v sekáčích, v reálu nejsou o moc lepší. Nákupní mánie s nimi přece jen nekončí. A nebezpečné to je, že to má ještě k tomu nálepku nějaké charity.