Jak šnorchlovat bezpečně?
I když je právě zima, můžete šnorchlovat. Šnorchlování je celoroční činností. Jen si k tomu musíte najít příhodné prostředí. Ne všichni v zimě jezdí na hory lyžovat, spousta lidí preferuje v této době mnohem teplejší destinace, a právě tam si může vychutnat šnorchlování. Aby tomu tak však doopravdy bylo, mělo by probíhat bezpečně. A proto se podívejte na naše tipy pro bezpečné šnorchlování.
Jaké vybavení potřebujete k šnorchlování?
Maska easybreath
Ve šnorchlování existuje spousta překážek, je nutno si uvědomit, že dýchání šnorchlem není přirozené a jeho náustek je možné považovat za nepohodlný a nehygienický. Zorné pole masky je zmenšeno a někdy je přítomné i zamlžení, což neumožňuje užít si podvodní svět naplno. S těmito věcmi se při šnorchlování musí počítat.
Šnorchlujte proto bezpečně
- Nechoďte šnorchlovat, pokud máte nějaké přetrvávající nebo kardiovaskulární problémy. Kontraindikací není přitom pouze infekce dýchacích cest, ale i astma, vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, angina pectoris a podobně. Máte-li pochybnosti, poraďte se o tom raději předem se svým lékařem.
- Dýchání přes šnorchl je náročnější než plavání, pokud se proto cítíte unavení, máte nedostatek vzduchu nebo máte závratě, sundejte si masku a vylezte z vody.
- Nešnorchlujte sami, ale vždy s kamarádem.
- Mějte na paměti, jak daleko jste plavali a berte v potaz proudy, zpáteční cesta může být vyčerpávající.
- Několikrát nacvičené nasazování a sundávání masky před použitím může předejít zraněním a úmrtím.
- Před šnorchlováním vždy zkontrolujte stav vody, moře a podmínky. Chraňte se před chladem a sluncem v závislosti na podmínkách.
- Nikdy se nedotýkejte podvodní fauny a flóry.