Historie pánského spodního prádla
O podprsenkách toho bylo napsáno již mnoho, ale kde se tu vzalo pánské spodní prádlo? Jeho kořeny je nutné hledat ve starověku. Už tehdy lidé nosili pod šaty ještě jednu vrstvu oděvu, a to aby se zahřáli, ale také, aby je svrchní hrubší oděv tolik nedřel. Spodní vrstva také fungovala jako účinná bariéra, která chránila svrchní oděv před propocením, tedy zničením a opotřebováním.
Do prádla jaké známe dnes, však mělo daleko. Ke změně došlo v průběhu průmyslové revoluce v 18. století, kdy byly vynalezeny stroje na výrobu bavlny. Ve dvacátém století se pak objevily i další materiály. Dnes si muži mohou vybírat mezi slipy, trenkami a boxerkami.
Čím se vyznačuje soudobé pánské spodní prádlo?
Pánské spodní prádlo může být s různě dlouhou nohavičkou, ale i bez nohaviček, z pružného materiálu, který obepíná tělo. Střihy, které najdete u spodního prádla, najdete i u plavek.
Jako první tu byly trenky
Trenky patří dnes již mezi klasiku. Takový klasický kousek, který by neměl chybět v žádném prádelníku. Něco jako klasický bílý nátělník. I ony si však prošly svým vývojem. Tak třeba v roce 1925 získaly širší pružný pas, které trenýrkám umožnily, aby se udržely na svém místě. Na počátku druhé světové války se jim rozšířily nohavice. Dříve šlo o rovné “trubky”, nyní se postupně rozšířily. Jako první je nosili vojáci z US ARMY. Oblíbili si je i žokejové.
Skutečný boom pánského prádla však začal až po válce. Objevují se nové materiály, nové barvy a nové střihy. V této době se zrodily boxerky.
Nejoblíbenější jsou boxerky
Boxerky velmi rychle získaly na oblibě pro svou pohodlnost. Netísní a nikde neškrtí na rozdíl od slipů. Nikde se nehromadí látka, jak to bývá zase u klasických trenýrek. Vybrat si tak můžete z boxerek vyrobených z různých materiálů.
Mnoho mužů nad padesát let si zvyklo nosit slipy
Ty jsou aktuálně opět v módě, avšak nejsou zrovna tou nejzdravější volbou. Mnoho výzkumů prokázalo, že nošení slipů mužům vůbec neprospívá. Je tomu tak především kvůli teplotě a tlaku na genitálie, které vedou ke zvýšenému riziku rakoviny. Klesá díky nim i kvalita spermií, tedy plodnost a díky teplu a vlhkosti jsou i více ohroženi plísňovými a bakteriálními infekcemi.