Chyby při praní funkčního prádla
Aby vám funkční prádlo, co nejdéle vydrželo a bylo ještě k tomu i stále funkční, je nutné ho správným způsobem prát. A zde dochází v celé řadě domácností k mnoha pochybením. Neděje se tomu tak i u vás? Přesvědčte se.
Příliš mnoho pracího prostředku
Použití příliš velkého množství pracího prostředku patří k těm nejčastějším chybám, kterých se dopouštíme. A to platí i ve světě sportovního a funkčního prádla. Ne, větší množství doopravdy neznamená lépe vyprané oblečení. Více pracího prostředku se nestihne pořádně vymáchat, ulpí na oblečení a může spolu s potem reagovat.
Použití nevhodného pracího prostředku
Další velkou chybou je použití nevhodného pracího prostředku. Vůbec ty nejhorší obsahují enzymy a bělidla. Proč? Takové prášky totiž funkční a sportovní oblečení zničí. Používejte na praní pouze vhodné prostředky, již existují i prostředky pro praní funkčního a sportovního oblečení. Jen ten nenarušuje membránu vlákna.
Víte, jak často prát?
Funkční a sportovní oblečení byste měli prát po každém nošení. I když časté praní ničí materiál, pokud byste jej po každém nošení neprali, nejenže byste zapáchali, ale také byste ohrožovali své zdraví. Jde totiž o hotovou líheň baktérií, jež pak může vyvolat kožní problémy. Oblečení však nenechávejte ani příliš dlouholežet v koši na prádlo, protože i tam se bakterie množí a prádlo je pak mnohem složitější náležitě vyprat. Perte ho proto hned potom, co přijdete domů.
Sušička je v tomto případě tabu
Sušička není určena pro sušení funkčního a sportovního oblečení. Umělá vlákna v sušičce dostávají pořádně zabrat. Sušička si neporadí se zbytky baktérií. Navíc, toto oblečení schne rychle samo.
Špatný způsob praní
Perte přesně podle instrukcí na cedulkách. Obvykle tomu je tak na 30 až 40 stupňů Celsia. Tento limit byste při praní neměli překračovat.