Spodní prádlo, které byste měly mít ve svém prádelníku
13.04.2022
Máme pro vás takového malého průvodce základním spodním prádlem, jež by rozhodně nemělo ve vašem prádelníku chybět. Jde o základní kousky, které vám pomohou přežít den. Tílka nebo také košilky Tílka jsou nadčasovým kouskem oblečení, který v zimě pod oblečením zahřeje a v létě ho můžeme nosit klidně ven, na doma i na spaní. Na trhu si dnes můžete vybrat tílka i košilky v mnoha barvách. Ty nejoblíbenější jsou však stále vyvedeny v černé a bílé barvě. Tílka se vyznačují širšími ramínky a košilky mají ramínka obvykle špagetové. Také mohou být zdobeny nášivkou nebo krajkou. 2. Tvarující spodní prádlo I s dokonalou postavou žena ocení, když doma má nějaké to tvarující spodní prádlo, které postavu nejen zeštihlují, ale dávají jí pěkný tvar. Pořídit si dnes přitom můžete přesně takový kousek, který vám pomůže přímo s vaší problematickou partií. 3. Různé druhy kalhotek Už dávno mít v šuplíku jeden typ kalhotek nestačí. Stejně jako nenosíte pouze jeden typ oblečení, musíte mít i různé spodní prádlo. 4. Punčocháče Punčocháče patří k těm nejneviditelnějším kouskům dámského prádelníku. Většoina žen se přitom bez nich neobejde. Existuje jich spousta druhů. Vybírat si můžete v barvách, ale i v tom, jestli jsou tělové, průhledné, neprůhledné, se vzory nebo hrubé zimní. 5. Braletky Hitem posledních let jsou braletky. A zapomeňte na to, že jsou určeny pouze pro ženy s malým poprsím. Na trhu jsou už i takové, které jsou schopny udržet i velká ňadra. 6. Podprsenky Podprsenky jsou základním kouskem dámského prádelníku. Více to není zapotřebí rozpitvávat, je nutné je mít v hojném počtu. 7. Ponožky A v neposlední řadě by ve vašem prádelníku neměly chybět ani ponožky, protože i ony patří do spodního prádla. A i těch existuje spousta druhů. Nebermev potaz barvy a vzory, ale i to, že jsou ponožky jen na prsty a patu, kotníkové, vyšší i zimní vysoké. Ponožky mohou mít podobu podkolenek i nadkolenek. Známe rovněž i funkční ponožky a tlusté ponožky.
9 základních kousků spodního prádla, které by každá žena měla nosit
12.04.2022
Myslely jste si, že základem všeho jsou kalhotky a podprsenka? Ano, máte pravdu, ale pouze s nimi si v reálném každodenním životě nevystačíte. Máme tu pro vás praktický seznam toho, jaké spodní prádlo by se vám mohlo celkem hodit. Chlapecké šortky Spodní prádlo inspirované pánskými boxerkami je mimořádně pohodlné. Kromě toho i velmi praktické a funkční. Hodí se nosit pod sukně i rozšířené šaty, kde hrozí, že třeba foukne vítr a bylo by vidět, co byste ukazovat nechtěly. Kromě toho je pro svou pohodlnost oceníte i v průběhu svých dnů. Klasické kalhotky Klasické kalhotky jsou prostě základ. Jde o univerzální kousek, který je možno kombinovat s čímkoliv. Bokovky Nízké kalhotky nebo také bokovky, nepatří mezi oblíbené. Řada žen je považuje za nepohodlné a nepříjemné. Nicméně, pokud máte na sobě nízké kalhoty, potřebujete k nim i nízké kalhotky. Jinak vás čeká neutuchající boj s non stop vykukujícími kalhotkami. A ani s těmi nejhezčími to v tomto případě není nejhezčí pohled. Tanga Tanga jsou sexy. A jsou zde zarputilí odpůrci, ale i ohromní milovníci tang. S tangy se to má tak, vážně sluší jen malému procentu žen. Pravdou však je, že jsou situace, kdy jejich existenci může ocenit takřka každá žena. Tedy okamžiky, kdy potřebuje na sobě mít něco, u čehož potřebuje, aby spodní prádlo nebylo vidět. Jde především o úzké sukně nebo velmi upnuté šaty. Kalhotky francouzského střihu Kalhotky francouzského střihu elegantně skrývají bombarďáky.. Tedy kalhotky s vysokým pasem a vyšším střihem v oblasti stehen. Tento střih umožňuje dobrou cirkulaci krve. Hodí se ideálně pod kalhoty s vysokým pasem. G-string kalhotky G-string kalhotky se podobají tangům, ale jsou ještě úspornější. Nemají skutečně žádné krytí. Hodí se tam, kde chcete zamaskovat spodní prádlo. Tedy pod legíny anebo velmi upnuté šaty. Nutno však upozornit, že tento kousek spodního prádla není příliš pohodlný a abyste jej mohly nosit, musíte si na něj nejprve zvyknout. Kontrolní kalhotky Kontrolní kalhotky patří k těm nejpohodlnějším. Mají vysoký pas a nízký výstřih na stehnech. Poměrně pěkně tvarují postavu. I když jde vesměs o bombarďáky, ženy je mají rády. Dokáží totiž zkorigovat obliny i udržet břicho na uzdě. Bezešvé kalhotky Pokud to dokážete, sežeňte takových kalhotek co nejvíce. Jsou pohodlné a hlavně nejsou pod oblečením vidět. Jsou proto ideální pod bílé kalhoty, upnutější oblečení i pod šaty a sukně. Brazilské kalhotky V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na brazilské kalhotky, které se vyznačují větším vyříznutím v zadní oblasti. Díky tomu jsou ideální do krátkých šortek, z nichž vám nebudou vykukovat a také pod sarong.
Jak často byste si měli kupovat nové spodní prádlo?
11.04.2022
Pro někoho se může tato otázka zdát zbytečná, protože si kupuje spodní prádlo každý měsíc, ne každý však těmto nákupům holduje. Existuje řada mužů a žen, které si prádlo nekoupí, byť se již doslova rozpadá. Pojďme si proto tuto problematiku přiblížit. Snad vám to pomůže v dané věci se zorientovat a třeba i zjistit, kdy šetření již skutečně není na místě. Podle odborníků byste staré spodní prádlo měli vyměnit za nové alespoň jednou za 6 až 12 měsíců. Vzhledem k tomu, že jsou tu mezi námi i tací rekordmani, co boxerky nosí klidně i deset let, než se úplně rozpadnou, zdá se, že se řada mužů, ale i žen, potýká s dost velkým problémem. Proč je obměna spodního prádla tak důležitá? Buďme k sobě upřímní, spodní prádlo, tedy především boxerky a kalhotky jsou v kontaktu s našimi nejintimnějšími partiemi. Místy, které však jsou velmi choulostivé na různé zapařeniny a infekce. Je proto důležité, pokud chcete předejít nějakým nepříjemným zdravotním komplikacím, abyste tuto oblast udržovali v čistotě. A tedy se nejen pravidelně myli, ale také nosili čisté spodní prádlo. Jenže skutečnost není tak jednoduchá, jak, by se mohlo zdát. Víte, že i na čistém vypraném prádle najdete až 10 000 živých bakterií, a to včetně Escherii coli? Čím starší spodní prádlo máte, tím obtížnější je zbavení bakterií a tím větší možnost hromadit mají. Nakonec pak mohou právě takovéto kalhotky nebo trenky být viníkem infekce močových cest, vyrážek v oblasti genitálií nebo alergických reakcí. Obměna spodního prádla je nezbytná Potřeba obměny spodního prádla jednou za rok neplatí v případě, že máte svou zásuvku plnou boxerek a kalhotek, což vám umožňuje poměrně širokou rotaci spodního prádla. S takovým prádlem jste schopni vydržet i déle. Nicméně, pokud máte jen čtyři až sedm párů prádla, s pravidelnou půlroční obměnou byste měli počítat. A pozor, a to i přesto, že si ho perete často. Potřeba obměny spodního prádla se ještě více umocňuje, pokud sportujete, protože se jednoduše více zpotíte. V prádle se tak rychleji shromáždí více bakterií. V těchto případech by měla probíhat obměna spodního prádla ještě frekventovaněji. Jak poznat, že je čas na obměnu spodního prádla? To, že je spodní prádlo zapotřebí vyměnit, mimo jiné poznáte i podle toho, že začne blednout jejich barva, bílé prádlo zašedne, materiál se uvolní, pružný pás už není tak pružný, ale je volný.
Softshell, trhák 21. století
10.04.2022
Softshell je moderním materiálem, který si rychle získal svět. Jde o funkční látku, jež nejvíce oceníte v chladném ročním období, tedy především na podzim a v zimě. Ze softshellu jsou dnes nejen bundy, ale i čepice, šály, rukavice, kalhoty, svetry, mikiny i kabáty. Výběr je doopravdy široký a rozhodně ho využijete při všech zimních venkovních aktivitách. Co je softshell? Softshell je kvalitní funkční materiál, jenž tvoří několik vrstev. Je vysoce voděodolný, prodyšný i větruodolný. Vyznačuje se lehkostí a měkkostí. Vnitřní vrstva materiálu má na starost odvádět tělesnou vlhkost od těla a ta zevní tělo chránit před zevními negativními klimatickými vlivy. V této podobě se dá použít jako svrchní vrstva outfitu, ale i jako jedna z vrstev v rámci cibulového, čili funkčního oblékání. K tomu jsou vhodné především bundy bez kapuce, které pod bundou nepřekáží. Hardshell V případě, že má tento materiál ještě jednu vrstvu, nejde již o softshell, ale hardshell. S hardshell materiály se můžete setkat především u bund na zimu, které jsou i přes svou zdánlivou tenkost velmi odolné a hřejivé. Jsou však z mnohem pevnějšího materiálu, který okolo těla vytváří takovou pevnou slupku. I proto se tomu říká hard shell. Tyto bundy jsou schopny odolat dokonce i 30 000 mm vody, což softshellové bundy i přes tu nejlepší vůli jednoduše nedokáží. Jejich nevýhodou je však horší prodyšnost. Oba typy bund jsou však v zimních obdobích neocenitelné. Jejich výhody brzy poznáte ať už při outdooru, horolezení, zimních procházkách, sáňkování, či lyžování. Pokud se rozhodnete pro takovou bundu (tedy ať už ze softshellu nebo hardshell), pamatujte si, že by takováto bunda neměla být volná, ale naopak by měla přilehnout těsně na tělo. Jen tak totiž může dobře udržovat teplo blízko u těla.
Body by tuto zimu nemělo chybět ve vašem šatníku
09.04.2022
Body je ideálním kouskem oblečení na zimu. Body vás skvěle zahřeje. Bylo sice pár let v nelibosti, dnes je tomu však již jinak, opět je v módě. Příběh body Body se v dějinách oblečení i spodního prádla na vrcholu objevilo hned několikrát. Pokaždé to vypadalo trochu jinak. Poprvé to bylo ve dvacátých letech minulého století. Tehdy kombinoval košilku a kalhotky. Nosilo se jako spodní prádlo pod kratší šaty. Objevit se mohlo i v dámských budoárech. Ještě více bylo body oblíbené v průběhu druhé světové války, kdy ženy vyměnily sukně za kalhoty. Po válce však zájem o body opadl. A to na dost dlouho, protože se krátce na scénu body vrátilo až v šedesátých letech, pak i v osmdesátých a devadesátých. Body se už také nenosilo pouze jako spodní prádlo, ale i jako prádlo na spaní, svatební prádlo nebo sexy prádlo na rande. Později v něm začaly miliony žen cvičit a následně se dokonce dostalo do světa svrchního oblečení. Koncem devadesátých let však opět upadlo v zapomnění. Možná i proto, že jej rodiče začaly vnucovat svým dcerám jako praktický kousek oblečení, které je chrání před prochlazením. Paradox, když právě frčely crop topy. Body dnes Vybrat si můžete z nepřeberného množství těch nejrůznějších modelů. Pokud chcete nějaký sexy kousek, tak si můžete vybrat nějaké body ušité z transparentních materiálů nebo i takové, které mají vyztužené košíčky a jsou schopny vyzdvihnout prsa. Mohou být zdobeny korálky, výšivkou i krajkou. Pokud však chcete vytvarovat postavu, doporučujeme vám sáhnout spíše po tvarujícím body. Toto prádlo dokáže vytvarovat postavu a opticky vás zeštíhlí. No a v neposlední řadě můžete nosit body také místo trička. V zimě vás v pak v podobě podobné roláku, dokáže i velmi dobře zahřát.
Roláky jsou zpět!
08.04.2022
Roláky jsou zase zpět! V šedesátkách tyhle svetry s nastaveným krkem proslavila Marilyn Monroe, která si je velmi oblíbila. Díky ní rolákům propadla spousta žen po celém světě. Ačkoliv o ně jednu dobu zájem nebyl, nyní je tomu zcela jinak. Dá se říct, že jsou teď tím největším zimním hitem. Vyrábí se v různých barevných variantách i materiálů. Ty nejžádanější jsou z jemných, tenkých úpletů a také i hrubé z vlny. Nemusíte se bát, sluší úplně všem bez rozdílu na věk a postavu. Je to ideální kousek pro všechny zimomřivé ženy. Černý rolák představuje dnes základ šatníku Černý rolák s dlouhým rukávem patří ke klasickým kouskům každého šatníku. Jde o univerzální kousek, který můžete nosit s kalhoty i sukní. Typické pro něj je, že vypadá slušivě a zároveň i elegantně. Jaký vybrat střih? Roláky sluší každé postavě, jen je zapotřebí vybrat ten správný střih. Pokud máte chlapeckou postavu, nejvíce vám bude slušet přiléhavý střih. Se silnější postavou pro změnu sáhněte po tmavším roláku, který bude užší, ale nebude úplně přiléhavý. Ideální také je, když si přes něj ještě přehodíte splývavou vestu nebo sako. V případě, že máte větší prsa, tak si vyberte rolák se splývavějším střihem nebo volnějším rolákem. Jak ho ale nosit? Tenký rolák je možné nosit pod košilí a to především pod tou flanelovou. Hodí se k jakýmkoliv kalhotám. Ať už v tenké verzi, tak i v podobě velkého svetru. K nim si pak můžete obléct jednoduše střižený kabát s velkými kapsami. Hodí se k němu kalhoty s vysokým pasem a kabátový přehoz v barvě norka se světlým kožíškovým vnitřkem. Pro zeštíhlení siluety doporučujeme zvolit ty správné vzory na roláku. Rolák můžete nosit i se samotným svetrem.
Před skutečnou zimou vás ochrání vyhřívané rukavice
07.04.2022
Obzvláště na horách v zimě oceníte, když vám mráz nepoleze za nehty. Tak se tomu bohužel občas děje, i když na rukách máte rukavice. Pokud však skutečně chcete mít ruce v teple, zkuste to s vyhřívanými rukavicemi. Vyhřívané rukavice Rukavice si můžete vyhřívat s pomocí vyhřívacích polštářků.Ty však nedokáží ruce hřát dlouho. Ještě nedávno jste neměli jinou možnost, jak si ruce v rukavicích zahřát, teď to však již možné je. Existují totiž elektricky vyhřívané rukavice. Jak to funguje? A existují takové jak palčáky, tak i prstové rukavice. Vyhřívané rukavice jsou vyrobeny z odolného materiálu, který funguje jako dobrý izolant tepla. Díky umělým vláknům jsou rukavice dobře prodyšné, rychleschnoucí, voděodolné. Zahřívání rukou probíhá s pomocí malých skrytých baterií. Nemusíte se bát, jsou malé a lehké. Ani nepoznáte, že je v rukavicích ještě něco schováno. Perfektní je i to, že baterie jsou v rukavicích dobíjecí. Potom, co se vybijí, tak je stačí zapojit do elektrické zásuvky. Obvykle se nabijí v průběhu 4 hodin. Po nabití vydrží zhruba 4 až 5 hodin při nejnižším stupni vyhřívání a 2 hodiny při tom nejvyšším. Jaké vyhřívané rukavice jsou pro vás ty nejlepší? Aby vás tyto vyhřívané rukavice dobře hřály, měly by být na ruce těsné. Pozor, nikoliv však příliš. Rozhodně vás nesmí tlačit nebo nějak omezovat v pohybu. Nesmí vám ale ani spadnout z ruky a při ohnutí prstů vám nesmí vzniknout na dlani boule. Jak pečovat o takové rukavice? Péče o rukavice je snazší, než byste si mysleli. Baterie je ukryta v pouzdře, které se z rukavic jednoduše vyndá a pak je možné rukavice jednoduše vyprat. Vyvarujte se však použití aviváže a používejte vždy jen šetrná speciální prostředky.
Bolavá záda a podprsenka, jak to spolu souvisí?
06.04.2022
Za bolavými zády se neskrývá ani tak velké poprsí, jako špatně zvolená podprsenka. Bohužel, je tomu skutečně tak, velkému počtu žen na tom vůbec nezáleží. Přitom by každá podprsenka měla skvěle sedět. Ve skutečnosti však 80% nosí špatnou podprsenku. Špatná velikost podprsenky se může podepsat i na našem zdraví Příliš těsné podprsenky vytvářejí nepříjemný tlak na zádové svalstvo, což je spojeno s nepřirozeným záklonem zad. Jenže to zase vede k úporným bolestem v bederní oblasti páteře. Těsná podprsenka také příliš stlačuje hrudní koš, čímž stlačuje i bránici a člověk nemůže pořádně dýchat do břicha a dýchá kvůli tomu povrchně hrudníkem. Možná vás ani nenapadlo, že i bolest hlavy a krční páteře, může souviset se špatně zvolenou podprsenkou. Jenže tomu může být skutečně tak. Může za to pro změnu příliš velký obvod podprsenky. Díky tomu pak prsa nemají potřebnou oporu a záda jejich váhu přenáší na krk. Žena se přitom hrbí a protože namáhá více než by měla krk, tak ji pak často bolívá hlava. Příliš velký obvod podprsenky způsobuje i jiné problémy. Jde především o odřeniny a záněty šlach, protože váha prsou je v těchto případech na ramínkách podprsenky a ty se bolestivě zařezávají do ramen, kde právě způsobují bolestivé odřeniny, otlaky a podlitiny. Co se stane, když si zvolíte dobře Když si vyberete dobrou podprsenku, uleví se vám. Uvolní se bolesti v zádech i v kříži, přestane vás bolet hlava. Podprsenka nebude tlačit na lymfatické uzliny a ten bude moci konečně normálně fungovat. Nebude bolet a podpoří se tím i imunitní systém, který příliš těsná podprsenka naopak oslabuje. Nosit dobře padnoucí podprsenku je prostě důležité, a to nejen z estetické stránky, ale i té zdravotní.
Víte, jaké spodní prádlo se nosilo za socialismu?
05.04.2022
Prádlo v době socialismu nebylo ani sexy, ani pohodlné. Základním kritériem byla jeho funkčnost a dlouhá životnost. Funkčnost však nepředstavuje synonymum pro to, co známe u dnešního funkčního spodního prádla. Šlo hlavně o to zahalit tělo a ochránit nositele před nastydnutím. Prádlo nic moc Za socialismu v tehdejším Československu fungovalo hned několik výrobců spodního prádla. Všechny přitom vyráběly takřka totožné výrobky, špičaté podprsenky podobající se stanům, červené trenýrky a kalhotky svým střihem dost podobné modrým dívčím trenýrkám. I přes tuto skutečnost bylo spodní prádlo nedostatkovým zbožím. Velmi obtížně se shánělo. Pánské prádlo se vyrábělo především z bavlny a to dámské zase z polyamidu a polyesteru, což jak dnes už víme, není zrovna to nejlepší. Revoluce prádla v šedesátých letech V šedesátých letech minulého století k základním kusům spodního prádla patřily červené trenýrky, dlouhé spodní podvlíkačky, nátělníky, kalhotky, tílka a špičaté podprsenky. V té době se však objevil i nový trend - slipy. Muže tento kousek spodního prádla ovlivnil natolik, že jej dodnes zarputile nosí a s vervou odmítají boxerky. A to i přesto, že se ví jak moc neprospívají jejich zdraví a o kolik více jsou pohodlnější dnešní moderní boxerky. Vedle slipů se v této době objevily rovněž i barevné nátělníky. Nosila se jedna podprsenka Ženy nechtěly zůstat pozadu a tak se snažily zbavit bombarďáků, ale hlavně lobovaly za změnu ve výrobě podprsenek. V té době se totiž vyráběl pouze jeden střih z jednoho jediného materiálu a kupodivu ženy s větším poprsím měly o něco zajímavější nabídku než ty s menším. Podprsenky byly tvarované do podivné a nepřirozené špičky, což tedy dělalo se svetříky a halenkami psí kusy. Jedinou cestou, jak se toho v té době zbavit, bylo nechat si šít podprsenku na míru. Dělaly tomu tak nejen ženy z elity, ale i běžné ženy. Situace s podprsenkami se začala zlepšovat až v osmdesátých letech minulého století. Trhák socialismu - kalhotky na každý den v týdnu V osmdesátých letech se na trhu objevil ohromný fenomén, kalhotky na každý den v týdnu. Zpočátku se prodávaly pouze v Tuzexu, později se začaly vyrábět i u nás.
Nosíte kombiné, čili spodničky?
04.04.2022
Kombiné, čili spodničky, jsou kusem dámského spodního prádla, které ženy nosí pod šaty nebo pod sukní. Zpravidla má úzké špagetové ramínka a svou délkou sahá po běžnou délku sukně. Povětšinou obkresluje tělo, ale jsou i takové, které mají sukni volnou nebo postupně se rozšiřující. Kde se vzalo kombiné? Skutečná historie kombiné se nejspíše začala psát ve 14. století. Tehdy se poprvé objevily ve střední Anglii a říkalo se jim pety cote, čili malý kabát. V Anglii se spodničky objevily v roce 1585. Ve Francii se jim říkalo jupe, odtud známe slovo jupka. V 18. století již byly běžnou součástí oděvu, které však nesmělo být spatřeno. Jejich existenci záměrně odhalil tanec známý jako polonéza. Na počátku 19. století se počet spodniček zúžil a zjednodušil. K jejich obnově došlo až s oblibou valčíku, kdy se pak začaly nosit sukně, pod nimiž měly ženy spodničky s obručemi. V té době se nosily v několika vrstvách. Historie moderní spodničky První spodničky se objevily ve čtyřicátých letech minulého století a byly vyrobeny z čistého hedvábí. Jejich oblibu v té době obnovil Christian Dior. Postupně se však začaly objevovat i nylonové. Nejvíce se dodnes vyrábí z bavlny, hedvábí, polyesteru a tylu. V šedesátých letech se pak začaly vyrábět i v různých barvách. Dnes se vyrábí z moderních dobře prodyšných materiálů, které mají i funkční vlastnosti. Proč nosit spodničky? Slouží k různým účelům. Chrání pokožku před odíráním hrubými látkami. U jemných svrchních látek zase brání, aby neklouzaly. V případě, že je svrchní oblečení průhledné pak zabraňuje tomu, aby skrz ně bylo vidět spodní prádlo. Dále kombiné brání přílišnému pocení a přehřátí těla. No a v neposlední řadě zajišťuje to, aby šaty a sukně dobře seděly.
Největší must have kousky zimy 2020/2021
03.04.2022
Zima 2020/2021 se rozjela a je vskutku nejvyšší čas na to, abyste obměnili svůj šatník. Není to letos zrovna jednoduché, ale i nakupování přes internet je dnes hračka a celkem snadno si vyberete v e-shopu jak dobře padnoucí prádlo, tak i nějaký ten svetr, bundu nebo kabát. Co si na letošní zimu pořídit? Trendy se zpravidla každý rok mění. Letošní zimu budou dominovat především hřejivé barvy. Tedy především různé odstíny hnědé, vínové, temně petrolejové, temně modré, sytě červené a béžové. Bez jakých módních kousků se tuto zimu neobejdete? K výrazným kouskům této zimy jsou úplety. Přesněji řečeno oversize svetry ve stylu osmdesátých let minulého století a pak také i svetrové šaty ši úpletové šaty. Ze svetrů si určitě pořiďte takový, který je na přetažení přes hlavu s rolákem či bez a pak také svetry ve stylu fuzy nebo oversize na zapínání. Vedle kožených sukní v popředí jsou i patchworkové sukně ušité z různých čtverců. Co se týká košil a halenek, budou se nosit takové, které mají dost výrazně nafouknuté rukávy. Ideálně v máslové barvě. Ano i zde je styl osmdesátek hodně vidět. V módě jsou rovněž i roláky. Když už je v módě vše prošívané, jsou opět v módě i prošívané bundy a kabáty. Co se týká kabátů, čím větší a delší, tím lepší. No co, že v něm vypadáte, jako že jste ve spacáku, aspoň vám v něm bude pěkně teplo. Kromě těchto kabátů je pak v módě vše s kožíškem. Kožíšek přitom může vykukovat z kapuce, ale může také zdobit lemy límců kabátů. Ano, možná i proto, že je opět v módě ovčí kožíšek, se do módy opět vrátily i retro zimní kabáty z drsné a hladké kůže. Kdo prošívané bundy nemusí, vůbec neudělá špatně, když si místo toho pořídí tlustý a dlouhý kabát. Nejvíce módní jsou při tom plstěné kabáty s čtvercovým vzorem. A pokud vám není po vůli ani to, na scéně tu jsou ještě huňaté a měkoučké kabáty z umělé kožešiny. Zdroj obrázku: free licence pixabay.com
Nestyďte se být sexy, noste negližé
02.04.2022
Negližé, nebo zastarale nedbalky, se objevily v době rokoka, kdy se staly neformálním oblečením, v němž v té době dámy přijímaly své hosty. V té době negližé tvořil korzet, nařasená splývavá sukně, tenký (mnohdy průhledný) plášť a trojcípý šátek, jimiž si dámy v té době zakrývaly výstřih. Nešlo o spodní prádlo jako takové, tak, jak ho vnímáme dnes. Moderní negližé Negližé z moderní doby je synonymem pro luxusní noční prádlo, které se ženskost a smyslnost snaží ještě více podtrhnout. Je ohromně sexy a zpravidla je vyrobeno z hedvábí nebo saténu. Tedy materiálů, jež vynikají svou jemností a hebkostí, jsou velmi příjemné na dotek a lesknou se na povrchu. Kdy se negližé stalo tak sexy Ke zlomu v pojetí negližé došlo během druhé světové války, kdy se začaly navrhovat více a více odvážnější a erotičtější modely. Nejoblíbenější se přitom v té době stala noční košilka zvaná baby-goll, což byla velmi erotická a lechtivá košilka, kterou měly rády nejen ženy. Negližé dneška Dnes je negližé velmi smyslným a svůdným nočním prádlem se silným erotickým nábojem. Pro většinu žen jde o nezbytný kousek v jejich prádelníku. Vybírat si dneska máte z čeho. Na trhu jsou noční košilky v různých délkách, střizích, barvách i provedení. I dnes ty nejdražší jsou ušity z pravého hedvábí, ale mnohem častěji jsou z nylonu, polyesteru, bavlny a jejich směsí. Je jen na vás, kterému materiálu dáváte přednost. Nestyďte se, buďte hvězdou Nejnověji je totiž v kurzu nosit negližé jako šaty. Jsou v kurzu už nějaký ten rok a vypadá to, že ani jaro roku 2021 na tom nebude jinak. Nosit ho přitom můžete samotně jako společenské šaty nebo zapravené do sukně. Pokud nejste tak troufalé, stydíte se, můžete si pod ně navléct pro jistotu třeba ještě tričko.