Co muži na ženách nevidí rádi
29.08.2022
To, jak se oblékáme, je pro nás důležité. Zvedá nám to sebevědomí. Také nám to může dost významně ovlivnit den. Pravdou také je, že snažíme zapůsobit, na okolí, muže, ale i ženy. V případě mužů chceme zaujmout a svádět, v případě žen chceme vzbudit respekt a toužíme být obstojnou konkurencí. V případě, že nechcete muže od sebe odradit, zapamatujte si, co se mužům na ženách nelíbí. Velké květinové potisky jsou sice v posledních letech v módě, faktem však je, že muži je mají spojeny s dámami ve vyšším věku. Podle nich jsou určeny jen babičkám a jejich matkám. Ne ženám, které chtějí působit svůdně a sexy. Dalším takovým kouskem jsou overaly a kombinézy. Ty mají spojeny s pracovním oděvem. Maskují ženské křivky a těžce se přes jejich důmyslné systémy dostávají k ženskému tělu. Muži nemají rádi nic, co je vintage nebo retro. Nemají rádi staré věci, ani nic staromódního. Považují to za nepřitažlivé. I když pokrývky hlavy v posledních letech frčí, muži z nich v případě žen, nejsou zrovna nadšeni. Velké výstřihy v podpaží se nelíbí ženám na mužích a stejně i mužům na ženách. Tohle doopravdy není sexy styl. Tento rok jsou opět v módě boty na platformě, jenomže přesně tyhle boty se v reálu mužům absolutně nelíbí. A vedle nich pak také i wedge sneakers, ultra vysoké podpatky a příliš špičaté lodičky. Už více let se hodně vrství. Vedle oblečení se vrství i náramky. Jenže věčné cinkání muže velmi znervózňuje. Nemají rádi zvuk s nimi spojený. Muži nemají rádi, když se ženy chovají jako muži a rovněž, když se ženy stejně jako muži oblékají. Vzhledem k jejich nenávisti k retru, si můžete být jisti, že stylem ala osmdesát u nich nezabodujete. A to i v případě způsobu líčení. Byť ženy maxi šaty zbožňují, protože jsou ohromně pohodlné, muži je nemusí, jelikože se v nich ztrácí ženské křivky.
Sportovní čelenka, jakou vybrat, která je nejlepší?
29.08.2022
Sportovní outfit se neskládá pouze ze správně zvoleného sportovního prádla, kalhot a trička, velmi důležitou součástí sportovního outfitu je i čelenka. Nutno také dodat, že to není jen tak lecjaký estetický doplněk, ale praktická věc, kterou ocení všichni, kteří se věnují různým pohybovým aktivitám. Dobře zvolená čelenka výrazně zvýší komfort při tréninku. Existuje v mnoha různých variantách, takže vybrat si tu pravou čelenku nakonec nemusí být tak snadné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proč si sportovní čelenku vůbec kupovat? Sportovní čelenku oceníte v jakékoliv roční době. Čelenka totiž velmi dobře saje pot. Díky tomu, že ji máte těsně nad čelem, zabráníte tak zaplavování očí potem, což zpříjemní váš trénink. Dále čelenky vás chrání i před větrem. Skrývá totiž nejen čelo, ale i spánky a uši. Nositel je tak díky čelence ochráněn před případným nachlazením, což je poměrně častý problém, který řeší fyzicky aktivní lidé. Nejvíce se potýkají právě se záněty nosních dutin a uší, protože jim při pohybu do nich fouká. Čelenka však zaručí, aby se těmto neduhům vyhli. Používat ji můžete nejen při běhu, ale i v posilovně, při jízdě na kole a vlastně při jakémkoliv jiném sportování. Ocení ji rovněž i milovníci horských a trekingových výprav. Sportovní čelenky se osvědčí především v chladném počasí, tedy na podzim a v zimě. Jak vybrat sportovní čelenku? Sportovní čelenky klidně mohou splňovat i více funkcí a může být tedy univerzální. Měly by být vyrobeny z kvalitních prodyšných materiálů. Čelenka je skvělou alternativou čepice, která je však více pohodlná. Froté čelenky dobře sají pot a jsou příjemné na dotek. Fleecové čelenky mnoho lidí považuje za lepší verzi froté čelenek. Kromě dobrého sání potu však také skvěle drží teplo a jsou zároveň i dobře prodyšné. Ty nejlepší jsou rovněž i antibakteriální. Jsou ideální do chladného počasí. Termoaktivní čelenky jsou ceněné hlavně proto, že jsou vyrobeny z moderních materiálů. Chrání pokožku před přehřátím, prochladnutím, bolestivými oděrkami i třením.
Jak se oblékat ekologicky
28.08.2022
V současné době máte volbu, nechat se strhnout komercí, která minimálně co 3 měsíce chrlí nové a nové kolekce, jež po pár nošeních jsou už zase vyšlé z módy, nebo při nákupu oblečení trochu uvažujete, jdete podle sebe a záleží vám alespoň trochu ne přírodě. Ano, i u oblékání se můžeme chovat ekonomicky i ekologicky. Jednou z možností, jak to udělat, je to, že začnete nosit ekomateriály. O co se jedná? Jednoduše, začnete nosit oblečení vyrobené z látky, která nikterak nepoškozuje životní prostředí, a to ani při jeho výrobě. Bio, eko friendly Takové označení si a slouží oblečení vyrobené z materiálů šetrných k přírodě. Jde především o konopí, bambus, bavlnu nebo třeba recyklovaný polyester. K zajímavým materiálům patří rovněž i látky vyrobené ze sóji nebo z listů japonských exotických rostlin. Na jejich výrobu nebyly užity nebezpečné chemické látky. Recyklovaný polyester je vyroben ze zbytků látek anebo z PET lahví. Neekologické a neekonomické chování Bohužel výroba tohoto eko friendly oblečení je stále dost nízká. Obvyklé je i to, že místo dalšího využití obnošeného oblečení, povětšinou končí na skládkách nebo ve spalovnách, což rozhodně není ideální. Tento přístup vede k rozrůstání skládek anebo zatěžování přírody těžkými kovy. Jakékoliv další využití oblečení je přínosem. Pozor second handy nemusí být zase tak ekologické, jak by se mohlo zdát, protože oblečení je převáženo a poptávka po novém oblečení (čili plýtvání) přetrvává. Navíc likviduje místní oděvní průmysl. Pokud se chcete chovat ekologicky, musíte na to jinak. Místo častých a pravidelných nájezdů na obchody s oblečením, si vytvoříte praktický funkční šatník s kvalitním a nadčasovým oblečením, jež budete moci nosit po několik let. Volte oblečení vyrobené z konopí, bavlny, bambusu, případně z recyklovaných materiálů. Oblečení perte na 30-40 stupňů v ekologicky šetrném pracím prostředku. Neplýtvejte vodou, naučte se správně plnit pračku. Sušte prádlo volně na vzduchu. Pokud skutečně nemusíte, nežehlete. O oblečení se starejte. Dle potřeby ho opravte, pokud chcete, vyrobte z něj jiný kousek. Pokud už je nechcete, zkuste je darovat.
Jakou teplákovou soupravu si vybrat pro sportovní aktivity?
28.08.2022
Tepláková souprava již dnes není pouze kouskem oblečení, ale životním stylem. Stále více lidí teplákovou soupravu nenosí jen ve chvíli, když sportuje, ale každý den v rámci běžného nošení. Může za to nejen obliba zdravého životního stylu, ale i propagace teplákové soupravy. Výběr teplákové soupravy se nejeví jako něco náročného, ale v reálu tomu může být právě naopak. Nabídka sportovního oblečení a tedy i tepláků je tak široká, že je doopravdy těžké se rozhodnout pro jeden konkrétní model. Pokud si chcete nákup usnadnit, zkuste při nákupu zvážit několik věcí: Pro koho tepláky kupujete? Nejširší nabídkou oplývají dámské tepláky. Muži pro změnu preferují kvalitní zpracování a to, že spolu s teplákama je nabízena i mikina. V případě dětí tepláky vybírejte nejen podle věku a výšky, ale i podle konkrétního použití. Za jakých okolností budete nosit tepláky? Zcela jiný střih a materiál se hodí pro běžné nošení, jiný do práce a další potom pro sportovní využití. Sportovní tepláková souprava se osvědčí při různých aktivitách. Měla by být proto dostatečně pružná a neměla by vás omezovat v pohybu. Cyklistické tepláky jsou vyrobeny z termoaktivního materiálu. Pro běhání ale takové tepláky nejsou zase až tak pohodlné, je lepší proto sáhnout po sportovním specializovaném oblečení na běhání. Všeobecně, tepláky jsou pro běhání dobré pouze tehdy, když běháte občas a nechcete za speciální oblečení utrácet peníze. Pro běžné nošení si můžete zvolit elegantní tepláky, které mohou napodobovat třeba džíny. Z jaké látky by měly být tepláky vyrobeny? Bavlna patří mezi naprostou klasiku. Velmi dobře sedí a je pohodlná. O něco elegantnější jsou pak tepláky z veluru. Velurové tepláky jsou velmi příjemné i na dotek. Jsou hřejivé a ideální pro domácí nošení. Tepláky ze směsi materiálů jsou odolné, flexibilní a elegantní. Vypadají navíc i velmi atraktivně. Polyesterové tepláky jsou především sportovní záležitostí.
Provětrejte svůj jarní šatník
27.08.2022
Podle statistik nosíme ze svého šatníku pouze 20% oblečení. Zbytek nám spíše překáží. A to je špatně. Šatník by měl být funkční. Podívejte se proto, jak na tom váš šatník je. Co jste už několik let neměly na sobě, vyřaďte. Krok jedna Zapamatujte si, že nepotřebujete mít plnou skříň oblečení (kterého nenosíte). Spíše se snažte, abyste měly s čím své oblečení kombinovat. Obecně platí, že k jednomu spodnímu dílu by měly jít alespoň tři horní díly. Také byste si měly zažít to pravidlo, že když si něco koupíte, musíte také něco vyhodit. Vyhazujte bez ostychu ty věci, v nichž se necítíte dobře, stejně je nebudete nosit. Stejně tak neskladujte věci, které jsou vám malé. Krok dva Zimní věci vytřiďte, v případě potřeby opravte, vyperte a schoveje je do pytlů a krabic. Nedávejte je zpět jarnímu a letnímu oblečení. Měli byste pro ně mít utvořený speciální prostor. Krok tři Oblečení, které přežilo, seřaďte ve skříni podle metody Konmari. Každý kousek by měl mít své ramínko. Oblečení dávejte do šuplíků takovým způsobem, abyste o něm měli přehled. Krok čtyři Základ jarního šatníku by měly tvořit oblečení, které budete moci spolu různě kombinovat. V každé situaci byste měly mít po čem sáhnout. Důležité jsou tedy základní kousky, které by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů. Tyto kousky jsou nadčasové, univerzální, osvědčené, snadno kombinovatelé a hlavně nezničené. V případě, že jsou zničené, nahraďte je novými kousky. Krok pět Bez čeho se neobejdete? Na jaře se rozhodně neobejdete bez trenčkotu, koženého křiváku, jednoduchého sáčka, bílé košile, jednoduché halenky, triček v základních univerzálních barvách (čili v bílé, šedé a černé), roláčku, černých koktejlek, sukně a dobře padnoucích riflí.
Jak vybrat softshellovou bundu
27.08.2022
Softshell je velmi praktický, funkční, větruodolný, prodyšný materiál, který je alternativou k tradičním dvěma vrstvám outdoorového oblečení, tedy bundě s membránou a fleecem. U softshellového oblečení je důležitá prodyšnost a potom také voděodolnost. Pod toto oblečení se obléká pouze termotriko nebo triko a nic dalšího není zapotřebí. Softshellové bundy mají hned několik dalších výhod. Jde třeba o lehkost, vysokou prodyšnost, odolnost proti nečistotám, snadné čištění i dobrá termika. Většina softshellových látek je zespodu pokryta tenkou vrstvou fleecu. Díky ní pak chrání softshellové bundy před větrem a prochladnutím. V zimě ale musíte mít na paměti, že byste pod ním měli mít vždy ještě nějakou fleecovou vrstvu. Co byste měli vědět o softshellové bundě Softshell není zcela voděodolnou látkou. Lehkému dešti odolá. Proto je často pokryta vrstvou DWR, což je typ impregnace, díky níž materiál nenasává vodu, špínu a nečistoty. Hlavními vlastnostmi softshellu jsou velmi dobrá prodyšnost a větruodolnost. Materiál se používá k výrobě kvalitních bund pro outdoorové sporty. Ty se pak nosí k lezení po horách, horské chůzi, hodí se pro běhání a podobně. Velkou těchto bund je lehkost, pružnost, flexibilita a velká prodyšnost. Jak si koupit softshellovou bundu? Při nákupu softshellové bundy si nejprve ujasněte, k jakým činnostem ji chcete využívat a také, jestli si chcete pořídit i stejné kalhoty. Pak vezměte v úvahu její střih. Při lezení by softshellová bunda měla dobře sedět a kapsy by měly být vysoké. Při jiných činnostech už to tak důležité není. Nicméně, i tak by bunda neměla být příliš široká, ale ani příliš těsná. Kapuce by měla být praktická a měla by být využitelná i při silném větru. Pokud vám záleží na váze bundy, mějte na paměti, že bez kapuce je bunda lehčí. Bundy s membránou zlepšují její odolnost. To je však za cenu navýšení hmotnosti bundy. Výztuhy by měly být na místech zvláště náchylných k oděru.
Jarní šaty 2019
26.08.2022
Příchod jara je spojený s mnoha věcmi. S průvanem v šatníku, s odhazováním svršků a také i s nošením šatů. Každý rok je ovlivňují módní trendy. Každý rok se však na trhu objevují takové kousky, které je pak radost nosit po několik dalších let. Chcete vědět, jaké trendy vládnou tento rok? Povíme vám to. Stejně tak, jak tomu bylo i vloni, in je stále sportovní styl odívání, což se odrazí v tom, jaké šaty se toto jaro budou nosit. Ano, i letos se budou nosit teplákové šaty. Ve vašem šatníku by letos neměly chybět alespoň jedny zářivě žluté šaty. Vedle žluté sáhněte minimálně po jedněch béžových. Zvlášť, pokud si na zářivě žlutou netroufáte. Tento rok se nese ve stylu návratů do osmdesátek a to je bohužel spojeno s výraznými rameny a nabíranými nebo nařasenými balonovými rukávy. Toto tedy rozhodně není můj styl, protože sluší jen malému procentu žen. Pokud jde o potisky, letošnímu jaru budou vévodit puntíky, batika, různé kombinace pruhů, kostek a obrázků. Do módy se vrátil i levhartí a tygří potisk. Tak, jako každý rok, i toto jaro, je v módě hustý květinový potisk. Košilové šaty se na scéně objevily už vloni, letos tomu není jinak. Ano, štěstí přeje odvážným a letos obzvlášť.Na scéně se objevuje záludný materiál, který nemá daleko do rybářské sítě. Když už to není síť, buďte si jisti, že je to alespoň průhledné. Hodně průhledné. Nutno říct, že pokud chcete být skutečně in, měly byste si takovéto kousky (nejen šaty, ale i trička, tuniky, topy a halenky), obléct bez spodního prádla. Jedním z nejvýraznějších jarních módních kousků jsou i denimové šaty. Mohou mít různý střih, byť je pravda, že existují zhruba tři střihy, které se objevují v dílnách těch nejrůznějších módních značek.
Jak vybrat lyžařské ponožky?
26.08.2022
Každý nadšený lyžař, ať už začátečník nebo pokročilý, si je vědom, jak moc zásadní je správný výběr lyžařských ponožek. A také, jak moc těžké je si ze současně dostupných ponožek vybrat ty, které splňují potřebné požadavky. Poradíme vám s jejich výběrem. Základem všeho je konstrukce Při výběru lyžařských ponožek se zaměřte především na jejich konstrukci. Konstrukce lyžařských ponožek je totiž zcela odlišná od běžných ponožek. Je to logické, pokud by to tak nebylo, každá ponožka by mohla být lyžařská. Právě díky této odlišné struktuře se však při lyžování cítíte pohodlně. Základem takové konstrukce je dostatečná ochrana proti poranění, odřeninám či podráždění. Chránič nártu pak dostatečně tlumí nárazy a zabraňuje tak vzniku nepříjemných a bolestivých puchýřů, oděrek a škrábanců. Chránič prstů pak uživatele chrání nejen před zraněním, ale také dokáže udržet vaše prsty v teple. Chránič paty je konstruován tak, aby patu dostatečně chránil proti oděrkám, a tím i proti puchýřům. Chránič Achillovy šlachy pomáhá tlumit chodidlo a zabraňuje jeho namáhání. Chránič lýtka dokonale uvolňuje svaly namáhané při cvičení a jízdu na lyžích tak zpříjemňuje. Některé modely lyžařských ponožek pak mají ještě speciální pásek zvaný X-cross, který stabilizuje a zpevňuje oblast kotníku a zároveň zaručuje velkou volnost pohybu. Materiál ponožek Druhým velmi důležitým faktorem, který by měl ovlivňovat výběr lyžařských ponožek, je materiál. Ty nejlepší ponožky by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů, jež zaručují dostatečnou ventilaci. Udržuje tak nohy v suchu, což výrazně zvyšuje komfort z jízdy. K nejlepším materiálům patří bavlna, vlna, merino vlna, lycra, Wool Fusion, Coolmax, Termolit, Amicor, Durawool. Tedy moderní vlákna vyrobené za pomocí těch nejmodernějších technologií. A co by ještě měly mít Některé ponožky mají dokonce i speciální ventilační kanálek, který vede vzduch a zajišťují to, aby se noha nepřehřívala. Vlhký vzduch pak odvádí ven. Při nákupu těchto ponožek dbejte také na prošívání. Kvalitní lem vám umožní udržet ponožky na svém místě. Nemusíte tak potřebovat stahováky, které vyvíjí příliš velký tlak. Ploché švy pak zajistí ten nejvyšší komfort při jejich nošení. Dámské lyžařské ponožky jsou většinou užší a mají nižší patu a vyšší klenbu.
Jak vyčistit koženkovou bundu
25.08.2022
V případě, že si z nějakého důvodu nemůžete, nebo z nějakého důvodu nechcete, pořídit koženou bundu. Její levnější variantou je koženková bunda, která vám posloužit stejně. Bohužel vyniká jen menší životností. I tak vám však při správné péči může sloužit po několik let. Víte, jak o takovou koženkovou bundu pečovat? Dnes už koženkové bundy můžete prát bez obav i v pračce. Přesto přese všechno se nejprve o způsobu praní přesvědčte. Informace naleznete na štítku uvnitř bundy. Díky moderním technologiím se čím dál méně objevují i prasklinky, které byly kdysi pro koženkové bundy tak typické a šlo o jeden z důvodů, proč koženkovou bundu upozadit a volit raději koženou bundu. Moderní koženkové bundy toho vydrží opravdu hodně. V případě, že se zašpiní a nechcete ji zrovna prát, použijte mýdlovou vodu a hadříky. Nejprve vlhký a potom suchý. Použít můžete i houbičku s nano vlákny. Pokud skvrny nepustí, sáhněte po speciálním čističi, který je určen pro čištění koženky. Jak odstranit z koženky žvýkačku Pokud je na kožence přilepená žvýkačka, použijte odstraňovač tmelů, který se běžně prodává v kvalitních drogeriích, v hobby marketech nebo také v barvách a lacích. Přípravek nechte krátce působit a pak vše setřete. Pokud je zapotřebí celý proces opakujte až do úplného odstranění nečistot. Pozor, koženka není eko kůže Dejte si však pozor, koženka není to samé, co eko kůže. Eko kůže je moderní materiál, která je kvalitnější a odolnější než koženka. Je vhodná pro alergiky, je dobře prodyšná, pevná a více odolná proti oděru. Na první pohled je zcela nerozeznatelná od pravé kůže. Je citlivá na tekutiny, propustná a nevydrží tolik, co pravá kůže. I ji ošetřujete stejně jako koženku.
9 úžasných trendů pro zimu 21/22
25.08.2022
Máte rádi módu a všímáte si, co daná sezóna přináší? Máme pro vás tipy na žhavé zimní trendy pro tuto sezónu. Inspirovány jsou osmdesátými léty minulého století. Dominují jim proto výrazné barvy, džínovina, nekonvenční siluety. 1. Ski šik Zimní oblečení inspirované lyžováním. To je přesně to správné oblečení tohoto stylu. Nevíte, co si pod tím představit? Popřemýšlejte, co byste měli na sobě, kdybyste právě slezli ze svahu a sundali si lyže. To je to správné. Jde o oversized puffer kabáty, spoustu vrstev, vzorované svetry, legíny, oblečení olemované kožešinou. In jsou umělé kožešiny. Důraz se zde dává na sportovní vzhled, chytré materiály, teplo a pohodlí. 2. Syté barvy Neutrální barvy jsou sice nadčasové a nikdy nevyjdou z módy, ale mohou být nudné, zvláště pro ty, kteří barvy milují. V zimě barvy pozitivně ovlivňují naši náladu. Dopřejte si je tedy. Letošní rok fandí zejména zelené, a to proto, že připomíná přírodu a venkovní prostředí. Top barvou Pantone pro podzim a zimu je odstín 17-6154, čili green Bee. Můžete ji kombinovat s modrou, jasně oranžovou s růžovou nebo královou fialovou pak se slunečně žlutou. 3. Drobný květinový potisk Zatímco se loňská zima inspirovala sedmdesátkami, ta letošní se inspiruje osmdesátkami. Vedle jasných barev tu je také drobný květinový potisk. Mnoho látek a siluet se inspiruje viktoriánským stylem. Tento vzorek máte možnost vidět především na šatech a halenkách. 4. Návrat Y2K Styl z přelomu století, který milovala Britney Spears je zpět. Tento styl je spojený s džínovinou. Ideálně, když v tomto případě jste oblečeni do džínoviny od hlavy až k patě. Výrazným prvkem jsou i mikro sukně, třpytky, flitry a vyřezané prvky, které odhalují kůži. Aby vám nebylo zima, doplňte své outfity o stylové svetry s kožešinovým lemováním, rozšířené džíny a třpytivý lesk. 5. Pletené midi a maxi šaty Pletené oblečení k zimě prostě patří. Nosí se svetry, roláky, pulovry, cardigany, vesty, šaty i sukně. Letošnímu roku dominují dlouhé šaty po kolena s maxi a midi siluetou. Tyto dlouhé úplety jsou skvělou volbou pro ležérní a poloformální vzhled. Vypadají skvěle na mnoha typech postav, protože obepínají tělo na těch správných místech. 6. 50 odstínů hnědé Spolu se sytými barvami se v této sezóně objeví i velké množství hnědé. Ty se kombinují s jednobarevnými hnědými kousky s různými texturami. Prolíná se do kostkovaných vzorovaných kousků. Mohou být rovněž i nadčasové. Ideálními kousky jsou šaty, bundy, kabáty, overaly, ale i halenky. 7. Kožené modely Velmi dominantním prvkem této zimy je kožené oblečení, které se bude objevovat ve velké míře, a to od hlavy až k patě. Pozor, a to nejen v černé, ale i v různých pestrobarevných barvách. 8. Peleríny a ponča V zimě vás skvěle zahřeje i jedinečná pelerína. Ponča a peleríny tuto sezónu zažívají velký comeback. A nosí se takřka se vším, dokonce i k teplákům a mikině. 9. Dlouhé rukavice Vítěz mezi všemi zimními trendy jsou dlouhé rukavice, které sahají až do poloviny předloktí.
Jak vyčistit koženou bundu
24.08.2022
Koupě kožené bundy je dobrou investicí. Kvalitní kožená bunda by neměla chybět v šatníku žádné ženy ani muže. Důvod je přitom jednoduchý, jde o kvalitní, nadčasový materiál, který je navíc velmi praktický a univerzální. Kožené bundy jsou navíc velmi slušivé, vysoce odolné a vynikají dlouhou životností. Aby však dobře vypadala i po několika letech nošení, je nutné o ni správně pečovat. Péče o bundu se liší podle toho, zda je bunda broušené kůže, nebo hladké kůže. Jak čistit bundu z broušené kůže Ono není broušená kůže jako broušená kůže. Ta, která je broušená, říká se jí semiš. Broušená z rubu je hrubší a říká se jí velur. Broušená z lícové strany je jemnější a říká se jí pro změnu nubuk. Ať už jde o jakýkoliv typ, nikdy se nečistí na mokro, protože by mohlo dojít ke zničení struktury vlasu. Na bundě by se mohly objevit nepěkné mapy. Bundu udržujte podle štítku. Obvykle se tomu tak děje s pomocí speciálního brusného polštářku nebo gumy na kůži. V nejhorším případě můžete použít hrubší houbičku. Kůži kartáčujte v obou směrech. Tento způsob čištění odstraní stopy od deště, slepená i ušpiněná místa. Na ostatní použijte speciální gumu na kůži. Skvrny od mastnoty posypte rozdrcenou křídou, nechte 24 hodin působit a pak vyprašte, vyfoukejte a vykartáčujte. Jak vyčistit bundu z hladké kůže Bunda z hladké kůže je méně choulostivá. I tuhle kůži byste však neměli promočit. Špinavá místa otřete vlhkým bavlněným hadříkem a mýdlovou vodou. Vyčištěnou bundu pak vytřete do sucha. Kožená bunda nesmí přeschnout, protože by mohla popraskat. Po zmoknutí a jejím uschnutí, je nutné ji naimpregnovat. Kůže se impregnuje 2x-3x ročně speciálním přípravkem k tomu určeným. V nejhorším případě k tomu můžete použít indulonu.
Top ZIMNÍCH MÓDNÍCH vychytávek PRO mrazivé POČASÍ
24.08.2022
Obléct se dobře na zimu, to může být dobrá výzva. Potřebujete nějaké zimní módní vychytávky? Shromáždili jsme pro vás ty nejlepší, které vám pomohou překonat pobyt v mrazivém počasí. Co s promočenými botami Pokud byste je sušili fénem nebo pod topením, mohli byste je zničit. Na poškození jsou náchylné hlavně kvalitní kožené a semišové boty. Řešením jsou noviny. Ty, když nacpete do bot, absorbují přebytečnou vlhkost a pomůže jim to udržet i tvar. Abyste nezmrzly v šatech Punčocháče jsou v zimě nezbytným doplňkem, pokud si chcete obléct šaty. Nejlepší jsou přitom černé punčochy, které jsou vesměs univerzální a zeštíhlují a prodlužují nohy. Aby se punčocháče netrhaly Pokud nechcete, aby se vaše punčocháče potrhaly, postříkejte je před odchodem z domu silnou vrstvou laku na vlasy. Dočasně je to zpevní. Nové punčochy před oblečením zmrazte. Nová teplota vlákna trvale posiluje, takže jim to prodlužuje životnost. Srazil se vám svetr? Nedávejte ho do sušišky. Naplňte umyvadlo nebo vanu dostatečným množstvím teplé vody, aby se svetr namočil. Přidejte dvě lžíce aviváže nebo dětského šamponu a nechte svetr půl hodiny namáčet. Pak ho z vody vyjměte, jemně vymačkejte, ale neždímejte. Položte ho naplocho na čistý ručník. Poválejte ho v něm, aby se z něj odstranila voda. Potom svetr rozprostřete na čistý suchý ručník a nechte ho uschnout. V žádném případě ho nevěště, protože by se mohl natáhnout. Žmolkuje se vám svetr? Mnoho lidí se žmolků zbavuje žiletkou, jenže to může ztenčit materiál a zkracuje to životnost svetru. Lepší je přírodní pemza. Zkuste lehké tahy, které jemně pohladí povrch. Pemza vytáhne všechny žmolky bez poškození svetru. Netlačte. Kouše vás svetr? Vůbec nejhorší jsou svetry, které koušou. Pomoci vám může trocha bílého octa a kondicionér na vlasy. Stačí pak svetr namočit do studené vody s několika lžícemi bílého octa. Nechte 15 minut působit. Pak svetr vyndejte, vmasírujte kvalitní vlasový kondicionér a nechte opět 15 až 30 minut působit. Nakonec vše opláchnout studenou vodou.