Typy pánských plavek - výhody a nevýhody
23.09.2022
I když muži nemají zas tak pestrý výběr, jak je tomu u žen, i oni si mohou ze střihů plavek vybírat. I pro ně nakonec může být výběr plavek složitým oříškem. A jelikož muži mají sklo vše nechávat na poslední chvíli, pojďme si připomenout, z čeho si mohou vybírat a čím by se při výběru měli řídit. Slipové pánské plavky Pánské plavky slipového střihu představují ten nejoblíbenější střih, nikoliv však nejslušnější. Ve skutečnosti sluší jen malému počtu mužů. Hodí se totiž pouze na dokonalou mužskou postavu. Trenkové pánské plavky Další velmi oblíbeným typem plavek jsou trenkové pánské plavky. Mají je rádi především mladší ročníky. Jsou totiž velmi pohodlné. Ale jelikož jsou volné, tak mohou způsobovat problémy při plavání. Hodně nasákají vodou a po vylezení z vody jsou velmi těžké, což je zase nepříjemné. Jejich délka se pohybuje někam do poloviny stehen. Ty delší pak budou sahat až ke kolenům. Nejsou všeobecně povoleny na běžných koupalištích. Můžete v nich jít ale na přehradu, na rybník anebo do moře. Pánské plavky s nohavičkou Tyto plavky jsou v oblíbenosti až na třetím místě. Plavky hodně obepínají tělo a pokud nemáte zrovna pěkné nohy, nevypadá to zrovna nejlépe. Jde vlastně o upnuté šortky. Faktem ale je, že jsou velmi příjemné a pohodlné. Při plavání nepřekáží. Jsou vyrobeny z rychleschnoucího elastického materiálu. Uvnitř je vnitřní stélka ze síťoviny, která vaše intimní partie ochrání před bakteriemi a mikroorganismy. Jelikož jsou velmi upnuté na těle, neměli byste v nich být po celý den. Podporují totiž zahřívání varlat, což neprospívá plodnosti. Boxerky jsou podobné upnutým šortkám, ale přeci jen jsou o něco volnější a pohodlnější. Pánská tanga Pro odvážné muže jsou v obchodech i tanga. Na rozdíl od žen jsou u mužů ty nejméně oblíbené.
Jak si vybrat tu správnou trekingovou obuv
23.09.2022
Abyste si váš výlet užili, musíte mít vaše nohy v pohodlí. Vaše turistické boty by vám měly poskytnout oporu i stabilitu v terénu. Chrání vaše kotníky i vás před úrazy. Výběr turistických bot proto není záhodno podceňovat. Poradíme vám s jejich výběrem. Jaké trekingové boty si pořídit? Trekingové boty si vybírejte podle náročnosti trasy a povahy terénu. Ty nejodolnější jsou vyšší a nepromokavé. Na kratší výlety a lehký trek to zase ale přímo nepotřebujete. Ať už tak, nebo onak, vždy musí být pohodlné. Základem je proto volba správné velikosti Při jejím výběru byste přitom měli počítat s tím, že vám noha během dne zcela přirozeně oteče. A proto obuv zkoušejte nejlépe v odpoledních hodinách potom, co už jste něco nachodili. Vyzkoušejte si v nich i chůzi z kopce. Vaše prsty by se při ní neměly dotýkat přední části boty kvůli otlačeninám. Hrozí pak poškození goretexové membrány. Neberte hned ty první, ale vyzkoušejte několik modelů. Dobrá přilnavost ke kotníkům vám pomůže vyhnout se puchýřům. Důležitá je i dostatečně široká špička a dobrá podpora klenby. Nízké nebo vysoké? Rozhodněte se podle terénu. Ten je lehký, středně náročný, těžký a vysokohorský. Podle toho zvolte i typ podrážek, jejich tuhost a vzorek. Čím těžší terén, tím je zapotřebí i tužší podrážky s hrubší strukturou. Bota musí být celkově pevnější, a to především okolo kotníku. Protože právě na něm závisí to, jak pohodlně se budeme cítit. Na lehčí výšlap tak stačí pevnější obuv, tzv. lehčí treky.
Historie podprsenky
22.09.2022
Možná jste si mysleli, že podprsenka se vyvinula z korzetu, ale není tomu tak, protože podprsenky už existovaly b Římské říši, kdy to byl pouhý kus látky omotaný kolem ňader. Další nález pochází z 15. století. Tehdejší podprsenky byly vyrobeny z jemného plátna a drahé krajky. Skutečným předchůdcem podprsenky tak nebyly korzety, ale šněrovačka. Pokud máme hledat historického předchůdce těch podprsenek, jaké známe dnes, k těm korzetům bychom se nakonec přeci jen dostaly. Patent na podprsenku Existenci podprsenky si patentovala v roce 1889 Francouzska Herminie Cadolle a v roce 1893 pak Američanka s českým jménem - Marie Tucek.Ani jedna však v reálu nejsou považovány za skutečné vynálezkyně moderní podprsenky, za ni je považována další Američanka Marie Phelps Jacobová, která si ji nechala patentovat v roce 1914. Američanka sešila nějaké kapesníčky, aby vznikla podprsenka podobná těm dnešním a ona si ji tehdy vzala pod plesové šaty. Podprsenky v průběhu své existence Zpočátku se nosily podprsenky, které nijak netvarovaly. Pouze zakrývaly intimní partie. Později se postupně přešlo i upnutým podprsenkám, které ženskou postavu zdůrazňovaly. Byť se první soudobá podprsenka objevila v polovině dvacátých let minulého století, už ve třicátých letech získaly dnešní podobu. Čili prsa nadzvedávaly a tvarovaly. V padesátých a šedesátých letech se začaly nosit špičaté podprsenky. Ty se na scénu vrátily díky madonně v devadesátých letech a v módě jsou opět i dnes. V šedesátých letech se na scéně objevily i průhledné podprsenky bez kostic. V sedmdesátých letech se zvýrazňovaly bradavky v podprsence. Mimo jiné se objevily i první sportovní podprsenky. V této době se objevila i první push-up podprsenka, která se však hitem stala až v letech devadesátých. Na přelomu tisíciletí se na scéně objevily neviditelné silikonové podprsenky bez ramínek. V roce 2009 pak chytré podprsenky, které reagují na teplotu těla. Kdo ví, co bude dál?
Bez čeho se při běhání neobejdete
22.09.2022
Přinášíme vám rady a inspiraci o praktických potřebách každého nadšeného běžce. Všechny námi zmíněné potřeby vám zpříjemní váš běh. Co tedy tak nezbytně potřebujete k běhání? Základní potřebou je vhodná obuv Bez vhodné obuvi se při pravidelném běhání neobejdete. Díky ní si neublížíte a můžete s ní zlepšovat svou výdrž. Správná běžecká obuv je bezpečná. Ochrání vás před úrazy. Tenisky na běhání by měly odpovídat stylu běhání. Pohodlné funkční oblečení Sportovní funkční oblečení je velmi praktické. Udrží vás v komfortu a v teple. Kromě běžeckých kalhot, legín nebo šortek si vezměte také spodní prádlo, kvalitní sportovní podprsenku, tričko, funkční ponožky a běžeckou bundu. Praktického pomocníka na nezbytnosti Praktický pomocník vám pomůže, aby se vám dobře běhalo. Neměly vše v kapsách nebo v rukách. Nemusíte se stresovat, že byste něco vytratili. Umístíte tam vše, co potřebujete, mobilní telefon, kapesníky, klíče, lůj, prostě vše. Jde o speciální kapsu, která má podobu pásu na paži, ledvinky nebo se připíná na tělo. Při běhání také nezapomínejte na pitný režim. Kapsa by proto měla být taková, aby se vám tam vlezla i láhev s vodou. Něco na hlavu Pokrývky hlavy zabrání vlasům, aby lítaly. Nebudou vás při běhání rušit. Vedle čepice můžete použít kšiltovku nebo funkční běžeckou čelenku. Pokud sáhnete po čelence, musíte si vybrat takovou, která bude dobře sedět a nebude klouzat. Nezapomeňte na sluchátka No a v neposlední řadě nezapomeňte na ta správná sluchátka, která vám při běhání nevypadnou z uší. Ideální jsou k tomu sportovní sluchátka, která jsou velmi pohodlná a odolná vůči potu i dešti. No a plně vybavení vyběhněte do ulic a své výsledky nezapomínejte sdílet spolu s ostatními. Pomoci vám v tom mohou i různé šikovné aplikace.
Minisukně jsou opět v módě
21.09.2022
Jelikož jsou letos v módě retro kousky inspirované šedesátými léty, tak svůj comeback zažívá i minisukně. Konečně potláčí do pozadí éru šortek, které je před lety vyřadily z šatníku. Teď jsou ale zpět. Pojďte si je užít! Za zrodem minisukně stojí Mary Quantová, anglická módní návrhářka, kterou bavilo překvapovat. S minisukní lidem doslova vyrazila dech. Staly se symbolem ženské revoluce. Ty nejkratší se prý nosívaly v Praze, tedy to alespoň tvrdil Daily Mirror. Jaké minisukně se budou nosit? Minisukně do módy vrátil nejen šedesátkový styl, ale především móda spojená s kostkovaným vzorem. Po vzoru šedesátek a devadesátek se do módy vrací sukně klasického áčkového střihu. Přesně takové, jaké proslavila před časem Jenifer Aniston nebo Alicia Silverstone. Ty svědčí i ženám s širšími boky nebo větším bříškem. Kombinovat je můžete s rolákem anebo sakem. Pokud nefandíte tartanu, zkuste to s kůží. To je totiž poměrně zásadní materiál roku 2019. Jak takovou minisukni nosit? Minisukním sluší legíny nebo punčochy. Pokud si je obléknete, tak nezapomeňte na boty, které by měly mít uzavřenou špičku. Hodně jim sluší vysoké kozačky. Další schůdnou variantou byly také podkolenky. Dále si k minisukním si můžete vzít tričko, rolák i košili. Rozumí si také se saky a krátkými bundami. Při nošení minisukní si musíte dát pozor na výběr spodního prádla. Nejvhodnějším spodním prádlem k takovéto sukni jsou nohavičkové kalhotky beze švů. Pod sukní by neměly být vidět. Barva by měla ladit se sukní anebo by měly být neutrálních barev. Nepodceňujte sílu kabelky. k minisukním se hodí pouze mini kabelky. Zapomeňte na vše velké a neforemné. Nejenže to nevypadá pěkně, ale mohou také sukni vyhrnout.
Jak vybrat tu správnou odporovou gumu
21.09.2022
Výběr té správné posilovací gumy se může na první pohled jevit, jako snadná věc, na ten druhý už ne. Výběr té správné gumy totiž ovlivňuje několik faktorů. Třeba i to, zda s ní bude cvičit žena nebo muž. Jak budete gumu používat, tedy jestli si s ní chcete cvičení ulehčit nebo naopak ztížit. I to, zda jste začátečník nebo sportovec. Podle těchto faktorů byste si měli vybrat vhodnou odporovou gumu. Guma s vyšším odporem využijete k posílení větších svalů, tedy k dřepování, benche, legpressu a podobně. Menší odpor vám pak pomůže při cvičení ramen a bicepsů. Typy gum Posilovacích gum je hned několik, liší se od sebe typem konstrukce, použitým materiálem a stupněm odporu, který při natahování vyvíjejí. Gumy podle konstrukce Obyčejná guma je nejlevnější a je vhodná pro všechny typy cviků. Na trhu jsou různé délky i šířky. Dlouhá široká odporová guma je vhodná pro protahování. Obvykle je dlouhá 1,5 metru. Je určená k procvičování rukou a ramen. Další možností je přivázání na kliku nebo hrazdu anebo se může při cvičení přišlápnout. Krátká odporová guma spojená do kruhu, která je plochá a široká. Tato pomůcka se hodí pro ztížení cviků spodní poloviny těla, a to hlavně u hýždí v pilates nebo při dřepování. Dlouhá odporová guma spojená do kruhu má velmi široké využití. Často se ale používá pro podpůrné cviky k ulehčení shybů nebo sedlehů. Guma je vhodná k zavěšení. S malým odporem je vhodná pro rehabilitační cvičení. Rozdělení síly odporu Při koupi posilovací gumy si pohlídejte hlavně sílu odporu. Každá je totiž jiná a podle toho se určuje i její použití. Aby se snadněji od sebe rozlišovaly, mají různé stupně odporu odlišnou barvu. Pozor, není to však pravidlem a každý výrobce to má jinak. Nejspolehlivější je proto sledovat údaje s kilogramy. Slabé jsou ty s odporem 6 až 22,5 kg, jež jsou nejlepší pro zlepšení fyzické kondice a k rehabilitaci. Hodí se pro rychlostní trénink, výskoky, aerobik i k pomoci posilování svalů na horních končetinách. Užijí ji i vzpěračtí začátečníky. Střední gumy s hodnotou odporu 22,5 až 45 kg jsou ideální pro rekreační sportovce. Kteří jsou již o něco zkušenější. Tyto gumy jsou vhodné pro cvičení dolní poloviny těla, lýtka nebo hýždě. Doporučují se pro zvýšení mobility nebo strečink. Silné gumy s odporem nad 45 kilo se používají k získání maximálního výkonu u dřepování nebo při mrtvém tahu.
Jak nosit riflovou sukni
20.09.2022
Riflová sukně představuje comeback do sedmdesátých let minulého století. Vedle minisukní i ony zažívají velký návrat na scénu. Ještě loni v módě riflové minisukně nebyly, letos je to ale jinak. Nosit se budou sukně také střední délky (čili v délce po kolena nebo těsně nad ně). Velkou výhodou riflové sukně je to, že ji můžete nosit po celý rok. Nosit je ji možné skoro kamkoliv. Záleží jaký typ si vyberete a co si k ní oblečete. Nehodí se pouze na společenské události, kde je předepsán dress code typu black tie. Jakou riflovou sukni si koupit? Nosit se budou různé riflové sukně. Letos dokonce i ty krátké. Být se jich nemusí ani starší nebo silnější ženy, protože je zeštíhlí a omladí. Aby tomu však bylo, měly by si k nim vzít rozevlátou halenku nebo volnější tričko. Bříško a boky schovají v sukni áčkového střihu. K takové sukni se pak hodí pro změnu body. Pokud se rozhlížíte po riflových sukních ušitých podle nejnovějších trendů, vězte, že letos móda fandí zipům, drapérii, asymetrii, uzlům a patchworku. Takže pokud se to někde na sukni objeví, budete in. Jen mějte na paměti, že pak už byste s výrazným oblečením měly brzdit. Stačí, když si k sukni obléknete jednobarevný vršek, který sladíte s botami a kabelkou. Jak nosit riflovou sukni Riflovou sukni zkuste kombinovat s volnými jednoduchými tričky, košilemi, svetry anebo saky. V žádném případě ji nekombinujte s upnutými tílky, vyhýbejte se i vyzývavým topům. Prostě nejlepší jsou v tomto případě basic kousky, které jsou nadčasové a nejlépe kombinovatelné. Hodí se k nim vysoké kozačky, ale také sandály a boty na klínu. Takovým divným trendem letošního roku je kombinace dlouhé oversize košile s riflovou sukní. Tu sukni přitom máte obléct na košili a pokud zespodu vykukuje, tak je to vůbec to nejlepší, čeho byste mohly docílit.
Jak vybrat sportovní láhev
20.09.2022
Sportovní láhev patří k základnímu vybavení každého sportovce. Hodit se vám bude ať už vyrazíte do přírody, do fitness centra nebo jinam za sportem. Na trhu je ale široká nabídka různých lahví a vybrat tu správnou není vůbec snadné, když si jsou tolik podobné. Pro usnadnění jejího výběru tu pro vás máme článek, který by vám v tom měl pomoci. Před výběrem sportovní láhve si nejprve odpovězte na tyto otázky Při výběru sportovní láhve je nutné si nejprve ujasnit, k čemu ji chcete používat a jak často. Pak je také důležité vědět i v jakém prostředí ji budete mít, při jakých aktivitách a rovněž i, jakou tekutinu v ní budete uchovávat. Jak ji budete nosit a kolik vody si chcete brát. Láhev si vybírejte podle materiálu, z něhož je vyrobena Láhve mohou být plastové, kovové i skleněné. Plastové jsou ponejvíce vyrobeny s polyethylenu a polypropylenu, kovové pak z nerezové oceli. Kovové láhve toho nejvíce vydrží, jsou ale těžší než plastové. Nicméně, ne zas o tolik. Skleněné láhve jsou zvenčí potažené silikonovou vrstvou, aby něco vydržely. Jsou ze všech nejtěžší. Nerezové a skleněné láhve jsou zdravotně nezávadné. Plastové láhve jsou nejvíce ošemetné. Kvalitní láhve jsou však bez zdraví škodlivých příměsí (tedy bez BPA, BPS, BPF, barviv, stabilizátorů, změkčovadel a ftalátů). Objem láhve Potom, co se rozhodnete, z čeho by měla být lahev vyrobena, zvažte její objem. Na trhu jsou láhve od 0,3 litru až po 1,5 litru. Větší láhev znamená větší variabilitu, ale také i větší váhu a potřebu většího prostoru. Otevírání a hrdlo lahve Většina sportovních lahví je opatřena širokým šroubovacím závitem pro snadné napouštění vody. Některé mají i další způsob otevírání pro pití. Jde často o odklápěcí víko, které jste schopni otevřít jednou rukou. Takové jsou obzvláště bezpečné, pokud jsou opatřené pojistkou. Další možností je i brčko, což je velmi pohodlné pro pití při pohybu. Praktické jsou i lahve s výsuvným špuntem, které ocení hlavně cyklisté. Existují dokonce i lahve s kombinovaným otevíráním. Tvar lahve Výběr tvaru láhve by se měla rovněž odvíjet od způsobu užívání, přepravy a napouštění. Může být kulatá štíhlá vysoká, kulatá široká a nízká, plochá nebo typ polní láhve. Užší se vejdou do cyklistických nosičů, širší jsou stabilnější a jsou dobré do batohu. Polní lahve jsou dobře skladné. A v neposlední řadě jsou tu i vychytávky, které váš výběr mohou rovněž ovlivnit.
Móda pro každé léto
19.09.2022
Byť to tak prozatím nevypadá, již brzy započne meteorologické léto. Spolu s příchodem prázdnin je tu pak předpoklad, že se přeci jen horkého léta dočkáme. Jak zajistit, aby nám i v tom nejteplejším létě bylo příjemně, o tom pojednává tento článek. Letní móda Dnešní móda je naštěstí pestrá a umožňuje nám si léto vychutnat i ve chvílích, kdy teploměr přesáhne třicítku. Pokud si chcete léto skutečně vychutnat, měli byste při oblékání trochu přemýšlet a vybírat si módní kousky s rozumem. Oblečení si vybírejte podle toho z jakého materiálu jsou vyrobeny. Nejlepšími materiály pro horké letní dny jsou ty přírodní, k nimž patří bavlna, len, konopí, hedvábí a také třeba bambus. Z umělých vláken jsou vhodné funkční materiály a viskóza. Pohodlné oblečení by nemělo obepínat, ale mělo by volně splývat tělo. Nejvhodnějšími variantami jsou tílka, trička, volné šaty, bermudy, rozšířené kalhoty i haleny. Co se bude nosit toto léto? Vůbec nejpříjemnější a nejpohodlnější letní kousky se podobají pyžamům. Jde o šaty připomínající noční košile. Jde o šaty z lehkého vzdušného materiálu, které jsou zdobeny krajkou. Dále pak i kalhotové kostýmy podobné hedvábným pyžamům. Obleční je učito z hedvábí, saténu nebo lnu. Dalším velkým letním trendem je oblečení vyvedené ve sportovním stylu. Vyznačuje se pohodlností, dobrou prodyšností i savostí. Vyrobeno je z těch nejmodernějších funkčních materiálů. Třetím velkým letním trendem pro žhavé léto jsou lehké transparentní šaty. Pozor, nejde o nic lascivního, ani vulgárního. Jde o šaty, které tvoří více vrstev. Průhledná je pouze a svrchní vrstva. Vše, co má být skryto, je skryto před zvědavými zraky okolí. Vedle šatů si pořídit můžete i takovou průhlednou sukni.
Jak si vybrat ten správný masážní válec
19.09.2022
Masážní válce se mezi pomůckami pro sportovce objevily poměrně nedávno. Jsou určeny pro hloubkovou, tlakovou masáž, která se provádí s pomocí váhy vlastního těla. Pomáhá tělu se lépe uvolnit, rychleji zregenerovat a zlepšuje prokrvení dané oblasti. Jestli jste dosud takový válec doma neměli, měli byste to co nejrychleji napravit, protože vaše výkony dokáže posunout na jinou úroveň. Podle čeho tedy vybírat masážní válec? Podle velikosti. Existuje totiž několik různě velkých válců. Liší se od sebe svou délkou i průměrem. Ty nejmenší jsou dlouhé 15 centimetrů, ty nejdelší potom i 100 centimetrů. Jejich průměr se pak pohybuje od 5 centimetrů po 15 centimetrů. Dále si válce můžete vybírat podle jejich struktury. Válce mohou být hladké, jemně hrbolaté, ale i s velkými výstupky a bodlinami. V neposlední řadě si je pak můžete vybírat i podle jejich tvrdosti. Měkké válce jsou nejvhodnější pro ty, co s automasáží teprve začínají nebo jsou velmi citliví. Na co masážní válec budete používat Rozhodující při výběru masážního válce je i to, na co jej budete používat. Budete jím masírovat menší partie, jako lýtka, ramena, bicepsy nebo chodidla? Pak si vystačíte s menším válcem. Větší svalové partie potřebují větší válec. Pokud jste profesionální sportovci, nejvíce oceníte masážní válce s vibracemi, které posouvají masáž na novou úroveň a umožní se maximálně zacílit na ztuhlé body a rozpustit je. Pokud hledáte nějaký univerzální válec, pak se podívejte po tzv. 3v1, což jsou válce, které se skládají z klasického rolleru, měkčího vroubkovaného válce a válečku na tyči pro ruční automasáž. To vše za velmi dobrou cenu.
Kouzlo jednodílných plavek
18.09.2022
Jednodílné plavky nejsou pouze doménou žen starších ročníků a žen, které se snaží zakrýt své kypré tvary. Letos jednodílné plavky zažívají ohromný boom a neměly by chybět ve výbavě žádné módou posedlé ženy. Nezdá se vám to? To je škoda, protože existuje spousta důvodů, proč se oplatí letos v létě sáhnout po jednodílných plavkách. Umí totiž hotové zázraky. Lichotivě tvarují ženskou postavu, vyzdvihují její přednosti a skrývají případné nedokonalosti. Sláva jednodílných plavek Potom, co se na scéně objevily dvoudílné plavky, jednodílné plavky byly na ústupu. Místy se zdá, že na ně ženy dokonce zapomněly. Velký návrat jednodílné plavky zažily v devadesátých letech minulého století. Tehdy za to mohla Pobřežní hlídka a Pamela Anderson. A letos jsou na scéně opět. Proč nosit jednodílné plavky Jednodílné plavky jsou velmi ženské, sofistikované, svůdné a elegantní. Pokud si vyberete nějaké stylové, budete na pláži za hvězdu. I vy se budete cítit velmi atraktivně a svůdně. Jednodílné plavky tvarují ženské křivky. Díky všitým košíčkům, podpoří vaše poprsí, zakryjí vaše bříško, zeštíhlí vám pas a mohou vám prodloužit nohy. Díky zpevněnému materiálu v oblasti břicha se můžete těšit z hezčí siluety. Plavky dokáží vyhladit případné nedostatky v celé oblasti. Při správném výběru můžete s nimi zmenšit, nebo zvětšit výstřih. Decentní překřížený střih plavek bez vycpávek opticky dekolt zmenšuje, a hluboký výstřih s vycpávkami poprsí opticky zvětšuje. Jednodílné plavky dokáží vytvořit i velmi svůdná záda. Záleží jen jaký střih těchto plavek si vyberete. Vybrat si můžete hluboký výstřih, svůdné vázání, i rafinované překřížení.
Jaké základní vybavení by nemělo chybět v domácí posilovně
18.09.2022
Chcete si vytvořit doma svou vlastní malou posilovnu? Máme pro vás tipy, co by v ní v žádném případě nemělo chybět. Jde o základní vybavení, které jistě oceníte. A začneme pěkně od podlahy Základem každé posilovny je totiž právě ona. Poničit si podlahu pádem činky je totiž velmi snadné a zbytečné. Dobré je proto vybrat si měkčenou podlahu, která snese pády, čím ochráníte podlahu i své sportovní vybavení. Posilovací lavice Pokud chcete mít doma posilovnu, musíte mít kromě podlahy i dobrou posilovací lavici. Je to totiž základní kus nábytku každé posilovny. Dobrá je jak rovná posilovací lavice, tak i polohovací lavice, která už představuje o něco vyšší level. Stojany Samozřejmě, činky můžete mít pod postelí, ale vždy je lepší, když k tomu máte stojany. Navíc, na velkou osu na dřepy, bench a tlaky na ramena je prostě stojan nezbytný. Bez něj jsou některé cviky necvičitelné. Osa K ose není co dodat. Použijete ji na mrtvé tahy, dřepy, benchpress, bicepsové zdvihy, nohy, záda, ramena, zadek i tricepsy. Bez osy není žádná posilovna posilovnou. Kotouče na osu Osa je vám bez kotoučů k ničemu, to je prostě holý fakt. Velmi dobré jsou k tomu tzv. bumper kotouče, které díky důmyslným nárazníkům vydrží bez problémů i pády a odhozy. Nakládací jednoručky Jestli nechcete mít doma záplavu činek, pořiďte si nakládací jednoručky. Na ně si pak můžete naložit přesně tolik, kolik potřebujete. Kettlebelly Další posilovací pomůckou, která by ve vaší domácí posilovně neměla chybět, jsou kettlebelly. Zjednodušeně řečeno, železné koule s madlem. Kettlebell zaměstná celé tělo, podporuje celkovou mobilitu a funkčnost celého pohybového aparátu a pomůže vám jak s hubnutím, tak i s posilováním. Hrazda Na záda se vám pak bude hodit hrazda. Jde o naprosto jednoduchou záležitost, ale zároveň i nenahraditelnou. Bradla V neposlední řadě v domácí posilovně oceníte i bradla. Procvičíte si na nich tricepsy, prsa i přední ramena.