Jak nosit polokošili a vypadat dobře
25.10.2021
Polokošile jsou poměrně nešťastným kouskem oblečení, jenž mnoho mužů neumí nosit. Za tímto kouskem oblečení stál René Lacoste, který ho veřejnosti představil v roce 1626. Šlo o sportovní oblečení, které při sportování nahradilo nepohodlné košile. I když se to nezdá, tehdy to byla velká změna. Polokošile se velmi brzy staly oblíbenými. Už dávno se však polokošile nenosí jen ve chvílích, kdy jdete sportovat. Polokošile se staly součástí běžného casual šatníku. Jen je smutné, že je stále muži neumí nosit. Většina soudobých mužů z nich dokonce není ani příliš nadšená. Pojďme to změnit. Ukážeme vám, jak polokošili nosit a vypadat jako elegán. Kam se hodí vyrazit v polokošili? Polokošili si můžete obléct na rande, přátelskou party, zahradní grilování i na procházku do města. Hodí se pro běžné každodenní nošení. Jde o ideální kousek na letní dovolenou. Hodí se na pláž i na sportovní akce. Vybrat si můžete ze dvou druhů polokošil, texturovaných (více formálních) a podobných normálních tričkům (vhodných pro nošení v běžných příležitostech). Jak nenosit polokošili Aby vám slušela, nesmí být příliš těsná. Pod polokošilí se navíc nic nenosí. Obléká se přímo na tělo. Vyhýbejte se polokošilím s kapsičkou na hrudi, má tendenci se kroutit. Dobře ani nevypadá polokošile s dlouhými rukávy. Límeček by neměl nikdy stát. Jak vybrat tu správnou polokošili Abyste se v polokošili dobře cítili, je důležité, vybrat takové, které jsou vyrobeny z pohodlných a dobře prodyšných materiálů. Ty nejlepší jsou z bavlny, případně bambusu. Hedvábné směsi v létě velmi rychle ukáží, kde se potíte a navíc rychle ztrácí barvu. Směsi polyesteru a bavlny jsou zase méně prodyšné.
Podzimní a zimní barvy roku 2019/2020
24.10.2021
Léto sice ještě nekončí, ale už máte nejvyšší čas podívat se po nových módních kouscích, které budete nosit v době podzimu. Víte však, jaké barvy se budou tento podzim a zimu nosit? My to víme a rádi vám to prozradíme. Hitem tohoto podzimu je zelená, přesněji, lahvově zelená Sytá zelená je symbolem přírodních barev, které budou módě vévodit i tento rok. Je to výzva k návratu k přírodě. Nutno také říct, že zelená byla v posledních letech spíše v ústraní. Nosily se spíše méně nápadné zelené kousky a rozhodně v takovém množství, jak tomu bude tuto sezónu. Vedle lahvově zelené se na oblečení se letos objevují odstíny sušené trávy, safari zelená, vojensky zelená a olivově zelená. Zajímavě působí i odstíny šalvěje, neutrální zelené, která má šedý podtón a desert sage. Tyto barvy je vhodné kombinovat s výraznějšími. Odstíny zelené si dobře rozumí se zlatou, hnědou, černou a leopardí barvou. Odstínem číslo dvě je bouřková modro-šedá Barva bouřkového nebe je tak elegantní a působivá, že vám mnohdy vezme dech. Svědčí jí to obzvláště u jednoduchého elegantního oblečení. Kombinovat ji můžete především s černou a stříbrnou. Marsala Marsala je odstín italského vína. Laik by tedy tuto barvu označil zavínovou. V reálu se v ní mísí červená s hnědou. Hořčicová Hořčicová se také nosí už nějakou sezónu. A bude se nosit i letos. Od té loňské bude tmavší a více výraznější. Kromě ní se pak na scéně objeví i odstín zvaný “leštěný dub”. Jde o velmi pozitivní teplý odstín. Kombinovat ho můžete s kontrastními barvami. Rozumět si bude s kontrastními i korespondujícími barvami. Kadmiově oranžová Další barvou tohoto podzimu je kadmiově oranžová. Tuto barvu můžete kombinovat s černou, béžovou i bílou. Další odstíny tohoto podzimu K dalším odstínům tohoto podzimu patří i kašmírová růžová. Ta sice sice s podzimní přírodou nemá nic společného, ale působí velmi žensky a romanticky. Podobně na tom je i další odstín známý jako ametystová orchidejová, což je jeden z odstínů fialové. Ani letošní zima se neobejde bez modré. Tentokrát půjde o odstín zvaný “odstín hladiny jezera (rybníka)”. Je to sytě tmavě modrá barva, která si skvěle rozumí s marsalou, červenou, hnědou, černou, jinou modrou a tyrkysovou barvou. Spolu s hořčicovou vypadá skutečně luxusně. Luxusně vypadá i ve kontrastních kombinacích. Jde o ideální barvu pro společenské šaty, zimní bundy a kabáty.
Jak nosit pleteniny
23.10.2021
Pleteniny se před několika lety vrátily opět do módy a nosit se budou i tento podzim a zimu. Přeci jen, co se týká zahřátí, jsou nenahraditelné. Mohou mít mnoho podob. Může jít o rozličné pulovry, ale i šaty, které kopírují ženské křivky nebo jsou v oversized provedení. Víte však, jak tyto pleteniny nosit? Trendy svetrů na podzim roku 2019 V tomto roce se budou nosit nejen svetry šedé, černé a ty vyvedené v pudrových barvách. Nemusíte se bát, že to bude nuda, protože budou mít originální střih a budou dost zdobeny. Pokud se vám nelíbí ty vyvedené v neutrálních barvách, můžete sáhnout po výrazných či doslova křiklavých odstínech. Nejvíce módní jsou ty s barvou lesní zelené, vínové, žluté, hořčicové, sytě růžové a blankytně modré. Co se týká střihu, vede dlouhý kardigan, dále pak rolák a svetr přes hlavu v délce do pasu, oversize i ten dlouhý. Svetry této podzimní a zimní sezóny jsou obohaceny o umělé kožešiny, výšivky, nášivky i šněrování. Svetry budou zdobit zimní výjevy, a to především tradiční vánoční motivy, čili sněhové vločky, jeleni a skandinávské vzory. Trendy střihů svetrů Oversize svetry jsou velmi oblíbené, a to i přes svou mohutnost, beztvarost a hrubost. Ženy se do nich mohou zachumlat a působit tak křehce, žensky. Asymetrické svetry se vyznačují tím, že obvykle odhalují jedno rameno. Působí to velmi přitažlivě. Průstřihy na ramenech se patří k těm nejžhavějším trendům. Šněrování výstřihu působí romanticky. Crop svetr působí robustně, ale sluší mu to s kalhoty s vysokým pasem. Kombinovat ho rovněž můžete i s košilí. Jak nosit pletené šaty Pletené šaty jsou velmi pohodlné a pro podzimní počasí představují tu nejlepší volbu. Mimo to jsou ohromně variabilní. Nosit je můžete různými způsoby. Kombinovat je můžete s koženým křivákem, džínovou bundou a teniskami nebo také s kozačkami a elegantním kabátem. Nebojte se své kreativity a vrstvěte. Svetr s džínami Svetr můžete nosit volně spuštěný přes džíny, ale i jemně zastrčený. Džíny s vysokým pasem je možné kombinovat se zkrácenými svetry. Zajímavé svetry nepotřebují nic extra. Spolu s džínami vyniknou samy o sobě. Dlouhé svetry kombinujte s úzkými kalhotami.
Preppy style
22.10.2021
Preppy style je módní způsob oblékání, který se začal vyvíjet někdy okolo roku 1900 v prostředí amerických škol, jako Harvard, Yale a Princeton. Svého vrcholu se dočkal někdy mezi čtyřicátými a padesátými léty minulého století. Jde o styl, který je určen pro mládež a nosí ho obvykle děti z vyšší a vyšší střední vrstvy. Veskrze jde o sportovně elegantní mix. Za původní tvůrce jsou považováni J. Press a Brook Brothers. Vždy šlo o módní styl elit. Čím se vyznačuje preppy style? Do této kategorie spadá i oblečení, které se užívá na jezdectví, tenis a jachting. U mužů jde o polo košile, košile Oxford, kalhoty chinos, elegantní svetry a saka, pletené kožené pásky a kožené boty nebo tenisky. Součástí jsou o kravaty vyvedené v univerzálních barvách, manžetové knoflíčky a kapesníčky. Typickými barvami jsou červená, námořnicky modrá a pastelové odstíny. Z vzorů to jsou námořnické pruhy. Rozhodně sem nepatří žádné výrazné nebo neonové barvy. Jednotlivé kousky preppy stylu se vyznačují promyšlenými, jednoduchými střihy. Důležitá je samozřejmě kvalita oblečení. Jak vypadá preppy style Abyste byli oblečeni v preppy stylu je nutné pečlivě dodržovat rovnováhu. Nesmíte být ani příliš světlí, ani tmaví. Příliš tmavý vypadá spíše jako smart casual a ten světlý až přespříliš ležérně. A proto, když si vezmete tmavý svetr, chce to pro změnu světlé kalhoty a naopak. Světlé sako, případně bundu, je zapotřebí doplnit tmavými kalhotami. Preppy style není pouze pro muže I když by se mohlo zdát, že jde ryze mužský styl, není tomu tak. Holdují mu i ženy. Ženy se rovněž neobejdou bez saka a košile, ale také i šatů a sukní. Místo podpatků však preferují spíše mokasíny. Na rozdíl od mužů jsou jejich preppy outfity více barevné. Dovolit si mohou ipuntíky a kostkované vzory, případně nějaký jemný doplněk.
Rozdíl mezi bílým tričkem za stovku a za tisícovku
21.10.2021
Pozastavili jste se někdy, co na těch bílých tričkách je, když naprosto stejné bílé tričko je možno pořídit za stovku, ne-li dokonce za padesát korun a jinde úplně to samé (aspoň tak se vám to zdá) prodávají za tisícovku? Přijde vám to jako nehoráznost a okrádání? Tak si přečtěte tento článek. I my jsme se nad touto skutečností pozastavili a tohle jsme zjistili. I když se to nezdá, rozdíl není pouze v značce. A pravdou také je, že byť jde o obyčejná bílá trička, nemusí být shodná. Lišit se mohou v typu tkaniny, výrobním procesu, způsobu ušití. Ve skutečnosti je toho celkem dost, co může cenu bílého trička ovlivnit. Začněme ale pěkně od počátku. Látka trička Látka dělá tričko tričkem. Nejvyužívanějším materiálem pro výrobu triček je bavlna. I ta může být různá. Čím déle bude vlákno předeno, tím bude jemnější. Krátká vlákna v přízi vytváří uzlíky a čím jich je více, tím méně je látka hladká, ale texturovaná. K těm nejkvalitnějším bavlnám náleží Sea Island bavlna, egyptská bavlna a Pima bavlna. Pokud se při výrobě k bavlně ještě přidá navíc elastan, dělá ji více elastickou. Látka toho více vydrží, může se více přizpůsobit. I to však navyšuje cenu materiálu. No a pak je také pravda, že existují značková bavlněná vlákna a taky neznačková bavlněná vlákna. I to ovlivňuje finální cenu triček. Procesy zvané jako mykání a česání navyšují náklady na konečný produkt. Mykaná bavlna představuje způsob kartáčování vláken před jejich kroucením do příze. Případné následné česání vás zbaví všech krátkých kousků v přízi. Dává jí hladký povrch. Výsledkem je kvalitnější příze, která je ovšem dražší. Příze obohacená o syntetické textilie je zase levnější. Značka trička není zárukou toho, že k jejich výrobě nebyla použita levná vlákna. A že v reálu neplatíte pouze za značku. Dalším faktorem je pak výroba Dalším faktor, jenž ovlivňuje cenu finálního výrobku, čili trička, je jeho výroba. Za výrazným rozdílem v ceně však nestojí. V případě, že je totiž tričko vyráběno v Asii, nemusí stát prakticky nic. Cena za hodinu práce je v těchto zemích velmi nízká a mnohdy nedosáhne ani padesáti centů. Cenu snižuje i jejich množství, kolik jich bylo najednou vyrobeno. Cenu trička pak rovněž ovlivňují i přepravní náklady. Dovozní clo je ovlivněno stylem oděvu, obsahem vláken a zemí výroby. V neposlední cenu bílého trička ovlivňuje i to u koho se prodává. Platíte zde za prestiž a výsadu vlastnit něco z dané firmy.
Bohémský módní styl
20.10.2021
Bohémský módní styl není pouze o módě, ale i o smýšlení, způsobu života. Má za sebou komplikovanou historii. Je úzce spjata s hippie módou šedesátých a sedmdesátých let. Její historie se však začala psát již v 19. století. V současnosti patří do tradiční kultury. O bohémském stylu Bohémský módní styl je nejen o způsobu oblékání, ale o svobodnějším způsobu života, společenským postojem, který je tak proti všemu, ale především proti materialismu a omezení společnosti. Před 200 lety byl tento styl označován za exotický. A byl spojen především s umělci, spisovateli a výstředními intelektuály. Dějiny tohoto stylu První zmínky o tomto stylu pochází z dob francouzské revoluce. Kdy se po chudých časech mohli umělci trochu kreativně prezentovat. Oblékali se podobně jako kočovníci z Balkánu, východní Evropy nebo Česka. Naše země pak dala celému módnímu oblékání jméno. Původně byl bohémský styl spojen s kreativitou, uměleckým vyjádřením a estetikou hlavního proudu. Když se romantici spojí s bohémy S tímto stylem se následně ztotožnili i romantici. Módní styl více rozvinuli. Začlenili do něj splývavé oděvy, orientální oblečení, středověké prvky, barevné materiály, staré pláště, potrhané textilie a doplňky inspirované romskou kulturou. Postupně začali brojit proti krinolínám a korzetům. Styly oblečení byly volné, obohacené o ruční výšivku. Dvacáté století přineslo svěží květinové tisky. Typické pro ni je užívání určitých barev. Do této palety patří černá, bílá, krémová, okrová, červenohnědá, světle hnědá, hnědá, světle šedá,námořnická modř, šmolkově modrá, červená, mátová a holubí šeď. Hlavní prvky bohémského stylu Bohémský módní styl se vyznačuje používáním přírodních látek (samet, šifon, hedvábí, kožešiny, semiš, kůži, riflovinu a bavlnu). Tvoří vícevrstvé textury. Záleží mu na komfortu. Co se týká bot, nosí se ty s ne příliš vysokými podpatky, na platformě nebo klínech. Nosí se velké množství doplňků a klidně pohromadě (náramky, sluneční brýle, náhrdelníky, opasky, náušnice, perly, čelenky). Vedle květinových potisků používají i orientální vzory, avantgardní styly. V outfitech se objevuje krajka, maxi sukně, různé tvary, pleteniny, lesklé prvky, třásně a velké doplňky.
Gothic styl
19.10.2021
Oblékání ve stylu Gothic je spojeno s gotickým hnutím, jež se vyvinula v osmdesátých let. Je úzce spjata s punkovou a postpunkovou scénou. Styl je spojen s životní filozofií, láskou k temnému umění a hudbě. Typické pro ni je nejen výrazné oblékání, ale i specifické líčení, doplňky a celková image. Zajímavé však je, že ačkoli umí být tvrdý a okázalý, dokáže být i velmi ženský a křehký. Spojený je s korzety, upíry i temnými romány. Fanoušky tohoto stylu přitahují hřbitovy, horory, sex, smrt, erotika a černá magie. Čím se vyznačuje Gothic styl? Gothic styl se inspiruje viktoriánskou Anglií. Preferují vše temné, děsivé a ponuré. Symbolem krásy pro ně je hubená bledá dívka s průhlednou porcelánovou pletí v korzetu a výrazné sukni s volány, ideálně v černé, případně červeno černé barvě. Oblečení se podobá historickým kostýmům. Pro tento styl je typická dlouhá černá sukně, dlouhý černý kabát, řetězy, cvočky, druky, špice, spínací špendlíky, kříže, lebky, čarodějnické ornamenty a mohutné černé boty zvané martensky. Vzhled je tak ve finále až divadelní. Jedinou barvou tohoto stylu není pouze černá, byť má dominantní roli. K typickým barvám patří i bílá a červená barva. Hojně se v něm objevuje i stříbrná. Zlatou naopak odsuzují. Z drahých kamenů preferují safír a diamanty. Gothic styl si můžete vyzkoušet i vy, byť stabilně spínacím špendlíkům nefandíte. Nemusí jít zrovna o ten nejdrsnější outfit.
Tomboy style
18.10.2021
Tomboy style patří k moderním módním stylům. O čem je tento styl? Jde o dívčí styl, u něhož dívka vykazuje vlastnosti, které má kluk. Nosí mužské oblečení, chová se jako kluk a zapojuje se do typicky mužských aktivit. Nemusí to však znamenat, že by musela ve vztahu preferovat stejné pohlaví. O tom tenhle styl není. Jde jí především o pohodlí. Co si pod tomboy stylem představit? Tomboy styl představuje takové moderní pojetí pánského looku, který se na scéně objevil již v minulosti. Kdysi jej vyznávala Marlene Dietrich a v šedesátých letech pak pánskému způsobu oblékání holdovala i Linda McCartneyová, Sofia Coppola, Jane Birkinová či Jackie O. Tento styl aktuálně můžete vidět u Rity Ory, Cary Delevingne či Ellie Goulding. Jaké oblečení do tohoto stylu patří? Tento styl si oblíbí ženy, které nemají rády šaty. Základem tohoto šatníku jsou totiž basic kousky, což jsou pohodlné džíny, sako, jednoduché čisté tričko a boty na ploché platformě. Dále svůj šatník můžete obohatit o vlněný kabát, trenčkot, halenku, fit kalhoty, černé kožené boty, jednoduchou halenku a košili. Bát se nemusíte ani sportovní mikiny, svetru, pulovru, tepláků a kombinézy. Oblečení tohoto stylu se vyznačuje jednoduchými čistými liniemi. Miluje vrstvení. Vše je volné, alespoň o velikost větší, mnohdy působí pytlovitě. Doplňkovými barvami tohoto stylu jsou studená hnědá, lesní zelená, námořnicky modrá, kaštanová a šedá. Tvorba outfitu Při tvorbě outfitu v tomboy stylu zapomeňte na sukně a na šaty, ty sem rozhodně nepatří. Při svých nákupech raději navštivte pánské oddělení a nějaký ten pánský kousek zakomponujte do svého ženského šatníku. Pro tomboy styl jsou ideální unisexové kousky oblečení.
FR Clothing = oblečení odolné proti ohni
17.10.2021
Tento článek nebude o běžném oblečení, které byste mohli použít pro běžné denní nošení, přesto jde o zajímavý materiál. Co si tedy pod FR Clothing představit? FR Clothing není oblečení, které by bylo nehořlavé, jak by se mohlo na první dojem zdát, jde o oblečení, které je schopno nositele ochránit před přerušovaným plamenem. Oděvy vyrobené z takového materiálu se snadno nevznítí a jsou navrženy tak, aby po vznícení přirozeně samy zhasly. Snižují tak riziko popálení. A dotyčnému dávají větší šanci na únik i přežití. Oblečení nezkapalní a nepřiškvaří se ke kůži. Kde se s takovými oděvy můžete setkat? Oděvy však nejsou určeny pro nošení tam, kde hrozí elektrické oblouky a je možnost vystavení se plamenům. Musí je nosit zaměstnanci, kde jim hrozí poranění teplem, ohněm nebo elektrickým proudem. Jde tedy především o elektrikáře, chemiky, farmaceuty, pracovníky pracující v rafinériích, pracovníci pracující v potravinářském, papírenském a ceulózovém průmyslu. Tyto oděvy nesmí obsahovat vlákna rayonu, nylonu a polyesteru. Ochrana Oblečení nositele chrání před plameny, sálavým teplem i popálením příliš horkou tekutinou. Ochrání ho i před jiskrami, potřísněním. Co se nosí pod takovým oblečením? Důležité je i to, co si na sebe vezmete pod takové oblečení. Dost významně to ovlivňuje bezpečnost a efektivnost FR oděvů. Pod takovéto oblečení si proto vezměte pouze netavící se oblečení. Toto oblečení představuje druhou vrstvu ochrany. Když se první poškodí, je tu stále ještě jedna vrstva, která vás může ochránit. FR oblečení je vyrobeno: z modakrylu, což je jeden z nejdostupnějších a nejčastěji užitých materiálů. z nomexu.Tento typ vlákna má speciální vlastnosti, které na rozdíl od modakrylu nemusí být smíchány s dalšími vlákny. Může být použit samostatně. Ale taky nemusí. Často je kombinován s Kevlarem. z Kevlaru. Kevlar je nehořlavá látka, která je mimo jiné i velmi pevná.
Prodejna Luxusnipradlo.cz - Šantovka
16.10.2021
Luxusnipradlo.cz - Galerie Šantovka
15.10.2021
Provozní doba: Pondělí: 9:00 - 21:00 Úterý: 9:00 - 21:00 Středa: 9:00 - 21:00 Čtvrtek: 9:00 - 21:00 Pátek: 9:00 - 21:00 Sobota: 9:00 - 21:00 Neděle: 9:00 - 21:00 Galerie ŠANTOVKA Polská 1779 00 Olomouc Tel.: +420 774 759 765 E-mail: santovka@luxusnipradlo.cz Naleznete nás v 0.patře vedle prodejny iStore. Na prodejně si můžete vybrat z široké nabídky spodního prádla a plavek světových značek: Calvin Klein, Guess, Diesel, Tommy Hilfiger, Emporio Armani a další. S výběrem Vám na místě poradí náš kvalifikovaný personál, školený v oblasti bra-fittingu. Zboží lze také objednat prostřednictvím našeho e-shopu, ve kterém naleznete veškerý sortiment. Jako způsob dopravy zvolíte jednoduše: Osobní odběr na prodejně Luxusnipradlo.cz - Olomouc.V průběhu 3 dnů obdržíte SMS zprávu a email s informací, že je Vaše objednávka připravena k vyzvednutí. Objednané zboží bude rezervováno po dobu 7 pracovních dnů. Lhůtu pro vyzvednutí lze individuálně prodloužit.
Jak nosit oversize trička
14.10.2021
Oversize oblečení se na scéně poprvé objevilo již ve dvacátých letech minulého století. Tehdy to byl velký hit. Od té doby se po dlouhá léta neukázal. Oversize móda se opět na scéně objevila teprve před několika lety. Od té doby se však již po několik sezón drží na vrcholu. Bylo to v letech 2012 a 2013. Nosit něco, co je vám velké, je prostě stále v módě. A to i přesto, že se může zdát, že jde o střih, který vám na první pohled nepadne. Najít takové módní kousky dnes není už vůbec složité. Stačí, když se porozhlédnete kolem sebe. Najdete je i v našem e-shopu. Pravidla nošení oversize oblečení Byť oversize módu si mohou dovolit skutečně všichni, čili i ti, s kily navíc, je dobré znát pravidla jejího nošení. Oversize kousek je vždy nutné kombinovat s druhým kouskem, který je však pro změnu upnutý. To kupříkladu znamená, že oversize tričko vždy zkombinujte s upnutými džínami. Můžete jimi zvýraznit své přednosti, ale rovněž i skrýt své nedostatky. Chce to jednoduše trochu strategie. Jak nosit oversize triko? K základům oversize je obyčejné bílé triko. Nosila ho už Marilyn Monroe, víte to? Kombinovat jej můžete na tisíc způsobů. Pokud je dostatečně dlouhé, můžete ho nosit jako minišaty. Dobře vypadá s kraťasy nebo legínami. V létě, o dovolené, si ho zcela bez obav můžete obléct přímo na bikiny. Nebojte se použít pásek nebo šátek. Na tričku si můžete uvázat uzel. Dobré je také tričko z jedné části zastrčit do džín. Oversize triko je ideálním kouskem pro vrstvení. Vyzkoušet můžete různé kombinace. U tohoto stylu nepodceňujte sílu doplňků. Ty by měly být ženské, romantické, elegantní a klidně i výrazné.